Krośnieński Holding Komunalny będzie aktywnie wspierać rozwój gospodarki wodorowej oraz uczestniczyć w budowaniu podkarpackiego przemysłu wodorowego.
Zapleczem naukowo-badawczym dla firm, które w ramach działalności Podkarpackiej Doliny Wodorowej będą rozwijać technologie produkcji i dystrybucji wodoru jest Politechnika Rzeszowska.

Krośnieński Holding Komunalny został członkiem wspierającym Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa. Zarząd krośnieńskiej spółki uważa, że rozwój technologii wodorowych jest jedną z ważnych szans rozwojowych dla przedsiębiorstwa, a w wykorzystaniu wodoru widzi duży potencjał i synergię pomiędzy różnymi jego działalnościami.

- Od dłuższego czasu myślimy nad wykorzystaniem wodoru w naszej spółce, bo widzimy w tym zakresie duży potencjał. Mamy kilka koncepcji, bardzo różnych, ale wszystkie są na razie na etapie wstępnym. Przystąpienie do Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa może więc być impulsem do działania i przygotowania konkretnych inwestycji w tym zakresie - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Według założycieli i prezesa Podkarpackiej Doliny Wodorowej - wodór jest tym nośnikiem energii, który może stać się ważnym filarem transformacji polskiej gospodarki, a budowa i rozwój polskiej gospodarki opartej o wodór pozwolą osiągnąć neutralności klimatyczną i utrzymać konkurencyjność polskiej gospodarki, jako wiodącego producenta wodoru.

Wkład każdego podmiotu stowarzyszenia pozwoli w nieodległej perspektywie produkować na Podkarpaciu wodór, głównie z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i wykorzystywać go do celów transportowych, energetyki, ciepłownictwa i innych technologiach w przemyśle.

- W strukturach Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego mamy kilkanaście odnawialnych źródeł energii i planujemy dalszy ich rozwój, ale chcielibyśmy też wdrożyć działania związane z energetycznymi zastosowaniami wodoru. Widzimy duży potencjał w wykorzystaniu wodoru w naszej spółce, właśnie na bazie tych instalacji prądotwórczych. Przystąpienie do Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa to sygnał, że w najbliższych latach planujemy pracować już nad konkretnymi koncepcjami i projektami wykorzystania wodoru - zapowiada prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

Podkarpacka Dolina Wodorowa jest pierwszą doliną wodorową w Polsce. Docelowo, według założeń Polskiej Strategii Wodorowej, w kraju powstanie pięć takich dolin. Ich celem jest budowa nowego sektora gospodarki, bazującego na produkcji zielonego wodoru.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.