W ramach przebudowy osiedlowych sieci ciepłowniczych w Krośnie Krośnieński Holding Komunalny modernizuje sieć przy ulicach Sikorskiego i Bohaterów Westerplatte. Istniejąca tam sieć kanałowa zastępowana jest nowoczesną siecią preizolowaną. Koszt inwestycji to 638 tys. zł (netto).
Inwestycja realizowana jest w związku ze złym stanem technicznym rurociągu doprowadzającego energię cieplną do budynków zlokalizowanych przy ul. Sikorskiego i Bohaterów Westerplatte (okolice skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego). Łączna długość modernizowanej sieci wynosi ponad 190 mb.

Dotychczasowa sieć ciepłownicza jest wymieniana na sieć preizolowaną, która znacznie ogranicza straty ciepła w trakcie przesyłu oraz zmniejsza awaryjność sieci. Preizolowane elementy sieci wyposażone są w system alarmowy typu impulsowego, służący do wykrywania nieszczelności rurociągu.

- Od kilku lat sukcesywnie modernizujemy sieć ciepłowniczą Krosna. Obecnie sieć preizolowana to już ponad 28 km, czyli ok. 80% całej długości sieci. Jako Spółka dążymy do kompleksowej przebudowy rurociągów ciepłowniczych, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo dostaw ciepła - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. - Inwestycja realizowana na sieci ciepłowniczej przy ulicach Sikorskiego i Bohaterów to kolejna modernizacja sieci w ostatnim czasie. Wcześniej zmodernizowaliśmy sieć przy ul. Wieniawskiego oraz przy ulicach Magurów, Krakowskiej, Tysiąclecia i Wróblewskiego - dodaje prezes J. Fic.

Budowa sieci wodociągowej w Krośnie

Prace inwestycyjne, związane z przebudową sieci, prowadzone są w całości po dotychczasowej trasie istniejącej kanałowej sieci ciepłowniczej, w tym pod ulicą, pod chodnikami dla pieszych, w terenie zielonym oraz pod wewnętrznymi osiedlowymi drogami dojazdowymi do budynków.

Po przebudowie zmodernizowana sieć będzie włączona w system miejskich sieci ciepłowniczych, zasilanych w energię cieplną przez Elektrociepłownię Krosno.
Prace prowadzi firma Termores z Rzeszowa, specjalizująca się w tego typu zleceniach. Roboty ziemne rozpoczęły się w połowie maja br. i potrwają do końca sierpnia br. Koszt inwestycji to 638 tys. zł (netto).
\
Przebudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej w Krośnie, w obrębie ul. Sikorskiego i Bohaterów Westerplatte, jest jednym z siedmiu zadań realizowanych przez Krośnieński Holding Komunalny w ramach projektu "Modernizacja systemu ciepłowniczego miasta Krosna celem poprawy efektywności dystrybucji ciepła systemowego - etap: spółdzielcze osiedle im. J. Szczepanika", dofinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działanie 1.5 "Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu".

Wartość całego projektu to blisko 6,7 mln zł (brutto). Wartość wydatków kwalifikowanych, wg umowy o dofinansowanie, wynosi ok. 5,1 mln zł. Dotacja stanowi 56%, tj. ponad 2,8 mln zł (netto).

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.