Podczas "Trzeźwego weekendu", na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 13 tys. kierujących. 5 kierowców na drogach powiatu krośnieńskiego kierowało pojazdami mimo wypitego wcześniej alkoholu.
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę podkarpaccy policjanci prowadzili działania "Trzeźwy weekend". Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie całego województwa. Sprawdzili stan trzeźwości 13 649 kierujących. Podczas działań ujawnili 61 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 28 kierowców odpowie za popełnione wykroczenie, a 33 za przestępstwo.

Jak poinformował podkom. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji, funkcjonariusze ujawnili pięciu kierujących, którzy odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu.

Sobota
Po godz. 17, w miejscowości Kopytowa 35-letni kierujący motorowerem doprowadził do zderzenia z nissanem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 35-latek miał około 1 promila alkoholu w swoim organizmie (czytaj więcej: Zderzenie skutera z samochodem w Kopytowej)

Niedziela
Godz. 9.30, ul. Armii Krajowej w Targowiskach, policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego kierującego seatem. Mężczyzna miał około 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu
Godz. 17.20 w miejscowości Lipowica, 18-letni kierujący motorowerem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (około 0,25 promila alkoholu w organizmie)
Godz. 19, ul. Sicińska we Wróbliku Szlacheckim, doszło do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy. Badanie stanu trzeźwości 48-letniego kierującego volkswagenem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie
Godz. 19.45 w miejscowości Cergowa policjanci wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego 47-latka, który kierował fiatem. Mężczyzna miał około 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

~antypijak

27-06-2022 23:29 33 35

Brawo policja. Marzy mi się kiedy przeczytałam w mediach, że podczas przeprowadzonej akcji trzeźwy weekend policja nie zanotowała żadnych nietrzeźwych kierowców.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.