W wyremontowanej auli Komendy Miejskiej Policji w Krośnie odbyły się dzisiaj (21 lipca) obchody Święta Policji. W tym roku awanse na wyższe stopnie otrzymało 93 funkcjonariuszy z krośnieńskiej komendy.
24 lipca 2022 roku minie 103. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Tegoroczne krośnieńskie obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w intencji policjantów i ich rodzin.

Sztandar KMP Krosno

Uroczysty apel z udziałem między innymi przedstawicieli parlamentarzystów, samorządowców różnego stopnia, przedstawicieli służb i instytucji współpracujących z KMP w Krośnie, odbył się w auli komendy. I zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła odebrał meldunek od dowódcy uroczystości asp. sztab. Mariusza Kielara.

Przemawia komendant Leszek Buryła

Przybyłych gości powitał komendant miejski policji w Krośnie insp. Leszek Buryła:


Wręczenie awansów w KMP Krosno

Najważniejszą częścią było wręczenie awansów, odznaczeń i wyróżnień. W tym roku awanse na wyższe stopnie służbowe odebrało łącznie dziewięćdziesięciu trzech funkcjonariuszy, w tym jeden w korpusie oficerów starszych, siedmiu w korpusie oficerów młodszych, pięćdziesięciu dwóch w korpusie aspirantów, trzydziestu jeden w korpusie podoficerów i dwóch w korpusie szeregowych. Nominacje przyśpieszone o rok, za wzorowe wykonywanie obowiązków, odebrali: na podinspektora - nadkomisarz Zdzisław Malczyk, na nadkomisarza - komisarz Mariusz Łacki, na komisarza - podkomisarz Grzegorz Lisowski, na aspiranta sztabowego - starszy aspirant Grzegorz Szwast, na starszego aspiranta - aspirant Maciej Rajnik.

Wręczenie awansów w KMP Krosno

Nominacje wręczyli insp. Stanisław Sekuła i insp. Leszek Buryła. W imieniu awansowanych podziękował kom. Grzegorz Lisowski.

Odznaczeni medali z okazji 30. rocznicy powstania NSZZ Policjantów

Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie Krzysztof Filip oraz I zastępca komendanta miejskiego policji w Krośnie nadkomisarz Daniel Lendzio wręczyli medale z okazji 30. rocznicy powstania NSZZ Policjantów. Uhonorowani nimi zostali: asp. sztab. Józef Cysarz, asp. sztab. Artur Furtek, asp. Arkadiusz Pałys, mł. asp. Piotr Wróbel, komendant miejski PSP w Krośnie st. bryg. Zbigniew Nowak, prezes Zarządu Fundacji Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce Ryszard Rabski, prezes Zarządu Powiatowego LOK w Krośnie Jacek Makoś.

Przemawia prezydent Krosna Piotr Przytocki

List gratulacyjny od podkarpackiego komendanta wojewódzkiego policji inspektora Dariusza Matusiaka odczytał inps. Sekuła, składając także życzenia krośnieńskim policjantom we własnym imieniu:


Życzenia złożyli również zaproszeni goście:

Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Borcz:

Starosta krośnieński Jan Pelczar:

Prezydent Krosna Piotr Przytocki:

Zastępca burmistrza Rymanowa Grzegorz Wołczański (w imieniu burmistrza Wojciecha Farbańca - przewodniczącego Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Krośnieńskiego):

Wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański:

Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Krośnie Jacek Makoś:


Uroczysty apel prowadził oficer prasowy komendanta miejskiego policji w Krośnie podkom. Paweł Buczyński. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.