Zebrano pierwszy miód z pszczelego domku z Łączek Jagiellońskich.
Dokładnie rok temu, końcem lipca zasiedlony został pszczeli domek w Łączkach Jagiellońskich, pierwszymi rodzinami z młodymi matkami - królowymi.

Miodobranie w Łączkach Jagiellońskich

W tym tygodniu - 20 lipca odbyło się pierwsze miodobranie, w którym pomagały nasze Panie z Dziennego Domu Senior Wigor w Łączkach Jagiellońskich. Pracowali z nami również Przewodniczący Rady Gminy Wojaszówka Józef Zięba oraz Wioletta, Marzena i Barbara oraz mistrz pszczelarstwa Jan Obara.

Bzykająca terapia w Łączkach Jagiellońskich
- Dzięki ogromnej pracowitości dla idei, dla przyrody i człowieka, nasze kochane pszczółki przyniosły nam kilka dzbanków miodu wielokwiatowego z odrobiną spadzi liściastej. Nasze pszczółki oprócz ciężkiej pracy przy zbieraniu nektaru, przez cały czas dbają o nasze zdrowie lecząc nasze ciało, ducha i umysł - w trakcie ulo - inhalacji. Z tej wyjątkowej formy apiterapi w ciągu ostatnich miesięcy skorzystało już kilkaset osób. Miód który udało się pozyskać z pewnością pomoże uzdrowić niejednego człowieka. Będzie to również wyjątkowa forma podziękowania przyjaciołom naszej Gminy Wojaszówka, jak również promocji idei pracy pszczoły i pszczelarza dla człowieka i dla ziemi. Serdecznie podziękowania kieruję do dzielnych pszczelarzy - Pana Józefa i Pana Jana oraz naszych dzielnych pań seniorek. - mówi wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański.

~pszczółka

23-07-2022 09:26 10 9

Miód jest pyszny,
miód jest zdrowy,
miód jest zawsze odlotowy!
A najlepszy jest miód pitny!
Odpowiedz

~Jola

23-07-2022 09:21 9 10

Pogratulować wszystkim którzy są zaangażowani w tą inicjatywę. Szkoda że w sąsiedniej gminie Jedlicze nic takiego nie ma.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.