Brzozowscy policjanci zatrzymali 77-latka z powiatu krośnieńskiego podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna zbierał pieniądze na rzecz organizacji pożytku publicznego, w której nie pracował.
Wczoraj (11 sierpnia) około godz. 10 policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego zauważyli mężczyznę zbierającego pieniądze do puszki przy jednym ze sklepów na terenie powiatu brzozowskiego.

- Z ustaleń wynika, że mężczyzna zaczepiał klientów sklepu i wyłudzał od nich pieniądze, podając się za wolontariusza organizacji charytatywnej. Ustalono, że 77-latek od roku, nie jest już wolontariuszem danej organizacji, a identyfikator, który posiadał wcześniej, został przez niego skopiowany - poinformowała asp. Joanna Baranowska z KPP w Brzozowie.

Funkcjonariusze zatrzymali 77-latka podejrzanego o oszustwo. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut. Sprawa ma charakter rozwojowy. Zbiórki pieniędzy, których dokonywał mężczyzna, były nielegalne.

- Osoby, które wpłacały pieniądze na rzecz danej zbiórki proszone są o zgłoszenie się do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie celem odzyskania swoich datków - dodała asp. Joanna Baranowska.

Policja ostrzega jednocześnie przed oszustami, którzy stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Należy sprawdzić i weryfikować organizację na którą chcemy wpłacić pieniądze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.