W niedzielę (4 września) na stadionie w Rogach odbędzie się największe wydarzenie kulturalne w gminie Miejsce Piastowe "Wiele Kultur - Jedno Miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki".
Wydarzenie nawiązuje do szlaku Via Carpatia, mającego połączyć północ Europy Wschodniej (Kłajpedę na Litwie) z jej południem (Saloniki w Grecji). Stąd nazwa naszej imprezy.

W tym roku będzie to już trzecia edycja wydarzenia, podczas którego tematem przewodnim są Węgry (w dwóch poprzednich prezentowane były Grecja i Słowacja). Będzie panel dyskusyjny o Via Carpatii, konkurs wiedzy o Węgrzech, występy zespołów, konkurs kulinarny na potrawę węgierską oraz pokaz kulinarny. Będzie można także zobaczyć zabytkowe samochody i sprzęt wojskowy.

Nie braknie rękodzielników i wystawców, prezentujących oryginalne wyroby. W remizie OSP, ok. godz. 17:00 zaplanowaliśmy także degustacje węgierskiego winna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. TVP Rzeszów na żywo transmitować będzie to, co dzieje się na dzieje się na płycie rogowskiego stadionu.

Serdecznie zapraszamy!

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.