Dwaj mieszkańcy Krosna zostali oskarżeni o zabójstwo 27-letniego mężczyzny. Do przesłuchania w Sądzie Okręgowym w Krośnie pozostał jeszcze jeden świadek. Czy utrzyma się zarzut zabójstwa?
Dzisiaj (9 września) w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie 34-letniego Łukasza C. i 37-letniego Wojciecha K. Dwaj mieszkańcy Krosna zostali oskarżeni o zabójstwo 27-letniego Remigiusza L. 27-latek pod dotkliwym pobiciu 3 września 2020 roku przy ul. Krakowskiej z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. 16 września 2020 r. komisja lekarska stwierdziła śmierć mózgu i uznała chorego za zmarłego.

Na piątkowej rozprawie, jako ostatni świadek, miał zeznawać policjant z krośnieńskiej komendy, który brał udział w zatrzymaniu jednego z oskarżonych. Funkcjonariusz, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, jednak się nie stawił w sądzie. Konieczne było więc odroczenie jego przesłuchania. Ma to nastąpić na rozprawie w pierwszych dniach października.

Sąd natomiast uprzedził o możliwości zmiany kwalifikacji prawnej czynu obydwu oskarżonym. W przypadku Łukasza C. z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym w warunkach recydywy wielokrotnej przy przyjęciu, że był to czyn chuligański.
Z kolei z przypadku Wojciecha K. z zabójstwa na pobicie ze skutkiem śmiertelnym przy przyjęciu, że był to czyn chuligański.

Jak podkreślił sąd, nie oznacza to jednak, iż tak faktycznie będzie. Jest to jedynie uprzedzenie o takiej możliwości.

~Ggh

10-09-2022 12:12 10 11

Niestety takie zdziczenie jest na porządku dziennym. Obśmiewacie, wyzywanie , poniżanie. Zero wzorców i autorytetów. Jak ktoś kogoś tak brutalnie bije, właściwie bez powodu, zdaje sobie sprawę , że może zabić.
Odpowiedz

~dziadek

09-09-2022 22:43 7 10

Niech niezawisły sąd jeszcze ich uniewinni. I dodatkowo zasądzi pokaźną kwotę za niesłuszne aresztowanie. Piszę oczywiście cynicznie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.