Powiat Krośnieński otrzymał dofinansowanie na realizację projektu "Strzelnica w powiecie 2022" w ramach konkursu ministra obrony narodowej.
Powiat Krośnieński wystąpił z wnioskiem do ministra obrony narodowej o dofinansowanie projektu "Strzelnica w powiecie 2022". Wniosek przeszedł pozytywną ocenę i został zakwalifikowany do dofinansowania. Projekt stawia za cel m.in. rozwijanie postaw proobronnych wśród młodzieży; umożliwienie prowadzenia szkolenia strzeleckiego dla uczniów szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa (tzw. klasy mundurowe, oddziały przygotowania wojskowego).Dzięki ministerialnemu wsparciu w Zespole Szkół w Iwoniczu, który realizuje program szkolenia ministra obrony narodowej w zakresie szkolenia w oddziałach przygotowania wojskowego, zaplanowano między innymi adaptację obiektu na potrzeby funkcjonowania wirtualnej strzelnicy oraz wyposażenie i uruchomienie wirtualnej strzelnicy.

Całkowita wartość projektu wynosi 200 tys. zł, w tym dofinansowanie 158 tys. zł, a wkład własny powiatu 42 tys. zł.

Uchwałę wyrażającą zgodę na realizację projektu "Strzelnica w powiecie 2022" podjęła Rada Powiatu Krośnieńskiego na sesji 26 października.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.