Powiat Krośnieński otrzymał dofinansowanie na realizację projektu "Strzelnica w powiecie 2022" w ramach konkursu ministra obrony narodowej.
Powiat Krośnieński wystąpił z wnioskiem do ministra obrony narodowej o dofinansowanie projektu "Strzelnica w powiecie 2022". Wniosek przeszedł pozytywną ocenę i został zakwalifikowany do dofinansowania. Projekt stawia za cel m.in. rozwijanie postaw proobronnych wśród młodzieży; umożliwienie prowadzenia szkolenia strzeleckiego dla uczniów szkół, które prowadzą działalność dydaktyczno-wychowawczą w dziedzinie obronności państwa (tzw. klasy mundurowe, oddziały przygotowania wojskowego).Dzięki ministerialnemu wsparciu w Zespole Szkół w Iwoniczu, który realizuje program szkolenia ministra obrony narodowej w zakresie szkolenia w oddziałach przygotowania wojskowego, zaplanowano między innymi adaptację obiektu na potrzeby funkcjonowania wirtualnej strzelnicy oraz wyposażenie i uruchomienie wirtualnej strzelnicy.

Całkowita wartość projektu wynosi 200 tys. zł, w tym dofinansowanie 158 tys. zł, a wkład własny powiatu 42 tys. zł.

Uchwałę wyrażającą zgodę na realizację projektu "Strzelnica w powiecie 2022" podjęła Rada Powiatu Krośnieńskiego na sesji 26 października.

~SOMGORSI

30-11-2022 11:16 5 1

Rada powiatu to niech może pomyśli o mieszkaniach przykładowo dla wychowanków domów dziecka , czy rodzin zastępczych , którzy nie mają się gdzie podziać . To chyba między innymi zadanie powiatu. Strzelanki to młodzież ma na internecie, a jak sobie chcą postrzelać to wprowadzić zasadniczą służbę wojskową , to się im zaraz odechce. Przecież te profile mundurowe w szkołach to kpina.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.