Uczniowie z ZSP w Milczy obchodzili "Tydzień Dobrych Relacji".
Społeczność szkoły w Milczy obchodziła ostatnio "Tydzień Dobrych Relacji". Był to wyjątkowy czas, pełen pozytywnych emocji i wielu wrażeń. Obchody rozpoczęły się od Dnia Pozdrowień i Życzliwości. W tym dniu, przy pomocy Pudełka Życzliwości, przekazanych zostało wiele imiennych kartek, które sprawiły radość adresatom. Parter szkoły przyozdobiła Tablica Pozdrowień. Szybko została ona zapisana pozytywnymi komunikatami, dobrym słowem skierowanym do innych osób.

Uczniowie z ZSP w Milczy

W Dniu Uśmiechu na drzwiach do sal lekcyjnych pojawiły się wesołe dekoracje. Uczniowie w każdej klasie wytypowali najżyczliwszego ucznia, który otrzymał Klasowy Bilet Uśmiechu, a radosne emotki, przypięte w tym dniu, do ubrania, zwalniały z pytania.

Dzień Mediacji był dniem, w którym szkolni mediatorzy, przy pomocy prezentacji multimedialnej i scenek sytuacyjnych, przybliżyli uczniom klas 4-8 ideę mediacji. Przygotowana została również gazetka informacyjna, promująca pośredniczenie w rozwiązywaniu sporów.

Uczniowie z ZSP w Milczy

W czwartek, w ramach Dnia Tolerancji, szkoła gościła pana Andrzeja Szczęsnego - polskiego narciarza alpejskiego, paraolimpijczyka. Zwycięzcę I edycji programu rozrywkowego "Celebrity Splash!". Pan Andrzej przeprowadził bardzo wartościowe spotkanie, które udowodniło wszystkim, że "Chcieć to móc".

Podsumowanie akcji odbyło się w piątek. Cała społeczność szkolna i przedszkolna spotkała się na sali gimnastycznej gdzie wspólnie zatańczyli Belgijkę. Wychodząc z założenia, że życzliwość uskrzydla uczniowie upamiętnili Tydzień Dobrych Relacji fotografując się na tle kolorowych skrzydeł symbolizujących dobro, empatię i tolerancję.

przedszkolaki z Milczy

- Pamiętajmy - tworzenie relacji z drugim człowiekiem to niezwykle ważny element życia każdego z nas, należy o nie dbać i nieustannie je rozwijać.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.