Z myślą mieszkańcach Krosna, którzy mają wątpliwości i pytania dotyczące segregacji odpadów, Krośnieński Holding Komunalny przygotował internetowe wydanie ePoradnika poprawnej segregacji odpadów komunalnych.
ePoradnik poprawnej segregacji odpadów komunalnych powstał w ramach działań promujących ekologię, ideę recyklingu oraz selektywną zbiórkę odpadów. Zamysł był taki, aby w prosty sposób zaprezentować najważniejsze zasady poprawnej segregacji odpadów i zainteresować mieszkańców ideą recyklingu.

Tak więc, jeśli ktoś zastanawia się jeszcze, do jakiego kosza wyrzucić jakieś opakowanie, które właśnie trzyma w ręce, to znaczy, że powinien zapoznać się z ePoradnikiem poprawnej segregacji odpadów komunalnych, który Krośnieński Holding Komunalny udostępnia mieszkańcom Krosna do bezpłatnego pobrania, m.in. na stronie www.ekrosno.pl: poradnik-poprawnej-segregacji-odpadow.pdf

ePoradnik promuje standardy segregacji odpadów oraz wskazuje najczęstsze błędy segregacji i korzyści wynikające z recyklingu. Opracowanie graficzne i kolorystyczne ePoradnika nawiązuje do zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych prowadzonej w oparciu o 5 frakcji, którym zostały przypisane konkretne kolory worków i pojemników.

Jak poprawnie segregować odpady. Zobacz film:


Atutem ePoradnika poprawnej segregacji odpadów komunalnych jest różnorodność zawartych w nim informacji. Są w nim m.in.: ciekawostki dotyczące recyklingu, odzysku surowców i ich ponownego wykorzystania oraz informacje - gdzie wydawane są dodatkowe worki na odpady selektywnie zbierane, dodatkowe kody kreskowe na te worki, a także harmonogram pracy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie. Co ważne? Pada w nim odpowiedź na pytanie - Dlaczego segregacja jest ważna?

Jednym z partnerów medialnych akcji jest portal terazKrosno.pl

~Krośnianin

23-01-2023 10:26 2 2

Masz rację Mała Mi.
Odpowiedz

~Artiom

22-01-2023 23:13 4 1

Możesz mnie cmoknąć w pompkę. Nie segreguję.
Odpowiedz

~Mała Mi

21-01-2023 16:29 2 4

Każdy producent powinnien oznaczyć swój produkt i opakowanie, aby nie było wątpliwości gdzie ma trafic jako śmieć.
Odpowiedz

~SOMGORSI

21-01-2023 14:17 2 7

Płacimy 28 zł od osoby, segregujemy , a holding zarabia na segregacji i jeszcze sprzedaje surowce wtórne ,to nie ma się co dziwić , że przynosi to ogromne zyski. Jeszcze dochodzi do tego zakup worków , gdzie w innych gminach jest przydział. Zgroza.
Odpowiedz

~cwelu

21-01-2023 12:36 3 5

Nie będę segregował i co mi zrobisz?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.