Śnieg z chodników powiatowych w centrum Jedlicza został został "uprzątnięty" bezpośrednio na jezdnię. Starostwo Powiatowe w Krośnie odpowiada na zarzuty.
Na stronie Urzędu Gminy Jedlicze pojawiła się informacja o sposobie odśnieżania chodników powiatowym w centrum Jedlicza. Pada w nim zarzut, że ten sposób może zagrażać bezpieczeństwu.

- Zdawać by się mogło, że jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo użytkowników dróg i chodników, jednak budzi wątpliwość czy ta myśl przyświecała "sprzątającym". Śnieg z chodników powiatowych w centrum Jedlicza został wraz z odpadami został "uprzątnięty" bezpośrednio na jezdnię - czytamy w informacji.

Do naszej redakcji także zwrócili się mieszkańcy, którzy nie byli zadowoleni z takie sposobu odśnieżania.

Nieodśnieżone chodniki w Jedliczu

O komentarz poprosiliśmy Starostwo Powiatowe w Krośnie.

Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie poinformowała, że zarówno utrzymanie jak i odśnieżanie chodników na terenie gminy Jedlicze wykonuje Powiatowy Zarząd Dróg, Obwód Drogowo - Mostowy w Dukli.

- Na interwencję zgłoszoną przez Jedlickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jedliczu dotyczącą zalegającego śniegu na jezdni po odśnieżeniu chodnika, natychmiast na miejsce wysłani zostali pracownicy ODM, którzy zweryfikowali zaistniałą sytuację. Śnieg został uprzątnięty z całej szerokości chodnika, aby zapewnić dogodne i bezpieczne przejście pieszym, natomiast nie powodował żadnego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym - odpowiedziała Ewa Bukowiecka.

Dodała jednocześnie, że śnieg podczas odśnieżania chodników jest zsuwany na pobocze jezdni, ponieważ nie ma innej możliwości.

~Zygmunt

04-02-2023 21:18 1 8

Można też wywozić śnieg ale to są ogromne koszty z które musi zapłacić podatnik. co do tego spiecia z powiatem to nie jestem zdziwiony. W tej gminie wiele dziwnych rzeczy się dzieje. Pierwsze to trzeba popatrzeć na swoje podwórko a później innych upominać.
Odpowiedz

~cynik

04-02-2023 21:03 2 7

Tym Jedliczokom to zawsze coś nie pasi. Potrafią tylko namieszać i zwalać winę na innych. Roboty się chyćcie, trzy razy łopatą świsnąć i już po problemie. Lenie paskudne.
Odpowiedz

~J23

04-02-2023 11:25 2 9

A jak wyglądają chodniki i drogi gminne w Jedliczu - o zgrozo!
Odpowiedz

~To źle robią

04-02-2023 07:57 4 6

Tylko mandaty za takie coś i to wysokie to się nauczą ludzie .Panie premierze można by podatek od śniegu wprowadzić tymczasowo.Na dwa tygodnie?
Odpowiedz

~Robić zdjęcia

03-02-2023 22:30 5 1

No nie powiedziałabym ze jest to bezpieczne,został tak z chodnika wysypany na jezdnię na zakręcie ostrym przy wyjeździe z Rynku w stronę dzielnicy Borek śnieg ten był mokry i wpadłam w delikatny poślizg,jezdnia była sucha aż tu nagle wjechałam w mokry śnieg. Mam gdzieś wasze opinie i komentarze,śnieg powinien być wywożony,do wiosny niedaleko.
Odpowiedz

~Ja

03-02-2023 22:06 2 4

Wszędzie tak robią
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.