Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej przechwycili w powiecie krośnieńskim nielegalny transport leków. W zatrzymanym do kontroli samochodzie ciężarowym wykryli 510 tys. tabletek na potencję.
Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i sanockiej placówki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzili wspólne kontrole na jednej z dróg w powiecie krośnieńskim (woj. podkarpackie).

Celem działań było walka z nielegalną migracją oraz przeciwdziałanie nielegalnemu przewozowi towarów.

Przemyt tabletek na potencję

- Mundurowi wytypowali do kontroli jedną z ciężarówek. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziła niewiedza kierowcy o rodzaju przewożonego towaru. Jak się okazało, zatrzymany transport zawierał kilka rodzajów tabletek na potencję. Na półtonowej palecie znajdowało się ponad 5 tys. opakowań (510 tys. sztuk tabletek), o rynkowej wartości 5 mln złotych - informuje st.asp. Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Przemyt tabletek na potencję

Konsultując się z Wojewódzkim Inspektoratem Farmaceutycznym w Rzeszowie, funkcjonariusze KAS ustalili, że przewożone farmaceutyki nie zostały zarejestrowane do obrotu na terytorium Polski.

Trwają dalsze czynności prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.Farmaceutyki bez zezwolenia


Obrót lekami i substancjami farmaceutycznymi bez wymaganych zezwoleń jest zakazany. Osobom wprowadzającym do obrotu produkty lecznicze bez pozwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Stosowanie nielegalnych produktów leczniczych może być szkodliwe dla zdrowia. Leki sprowadzane nielegalnie, z naruszeniem ustawy Prawo farmaceutyczne, często są przechowywane i transportowane w nieodpowiednich warunkach. Ponadto ich skład i działanie nie zostały zbadane.

~Smutny

07-02-2023 09:28 6 11

Taka strata. Co niektórym to interes opadnie ... tzn. upadnie!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.