Policjanci z Komisariatu Policji w Jedliczu uhonorowani zostali medalami im. podkomisarza Andrzeja Struja. Sierż. szt. Kamil Gonet i st. sierż. Sławomir Kiełtyka uratowali dwóch mężczyzn oraz psa z kamienicy, na korytarzu której wybuchł pożar.
Medal im. podkomisarza Andrzeja Struja stanowi uhonorowanie policjantów, którzy ze szczególnym narażeniem swojego życia i zdrowia, ratują życie innych. Medal jest nadawany na wniosek Komendanta Głównego Policji lub też z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie może być przyznawane także pośmiertnie.

Wczoraj, w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia tych prestiżowych wyróżnień. Wśród odznaczonych 86 policjantów, znalazło się dwóch jedlickich funkcjonariuszy. Sierż. szt. Kamil Gonet i st. sierż. Sławomir Kiełtyka zostali odznaczeni za uratowanie dwóch mężczyzn oraz psa z kamienicy, na korytarzu której wybuchł pożar.

O zdarzeniu można przeczytać tutaj: Pożar w kamienicy w Jedliczu. Policjanci ruszyli na pomoc mieszkańcom.

Pożar w kamienicy w Jedliczu

Wyróżnieni funkcjonariusze odebrali medale z rąk ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego, który podziękował policjantom za ich odwagę, ofiarność i profesjonalizm. W uroczystości wzięli także udział Komendant Główny Policji gen. Jarosław Szymczyk, Dyrektor Generalny MSWiA Dariusz Nowak oraz żona podkom. Andrzeja Struja - Anna Struj.

W tym roku obchodzona jest 13 rocznica śmierci podkomisarza Andrzeja Stuja, który 10 lutego 2010 r. podczas swojego urlopu, podjął interwencję wobec wandali dewastujących jeden z warszawskich tramwajów. Funkcjonariusz zmarł, w wyniku ciosów nożem zdanych mu przez przestępców.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.