Sukces Szkoły Podstawowej w Potoku w XIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie.
W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, Szkoła Podstawowa nr 28 w Rzeszowie po raz trzynasty zorganizowała Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych. Placówka nosi nazwę Żołnierza Wyklętego pułkownika Łukasza Cieplińskiego.

Festiwal to hołd, ale i jak podkreślają organizatorzy lekcja historii. Koncert finałowy zorganizowano w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Uczestnicy przypomnieli patriotyczne szlagiery, ale i zaprezentowali mniej znane utwory o Polsce, miłości do Ojczyzny i narodowych symbolach. To rodzaj hołdu oddanego tym, którzy walczyli o wolną Polskę, lekcja historii trudna dla młodych ludzi, ale i bardzo ważna.

Komisja oceniała uczestników na podstawie nadesłanych zgłoszeń w formie on-line, a nagrodzeni z miejsc 1-3 wystąpili w Koncercie Laureatów 1 marca. Wśród laureatów znalazł się zespół wokalny "Śnieżynki" ze Szkoły Podstawowej w Potoku, który otrzymał wyróżnienie w kategorii klas IV-VIII.

W skład zespołu weszły: Aleksandra Szlachta, Natalia Nowak, Emilia Michalska, Karolina Komisarz i Nadia Targ, a wokalistki do konkursu przygotowała Wioletta Zygmunt.

Koncert z okazji Dnia Kobiet
Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem: Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.