Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie wraz z zaprzyjaźnionymi zespołami nagrali kolejny już teledysk.
Z okazji obchodzonego 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie SOSW w Krośnie wraz z zaprzyjaźnionymi zespołami tradycyjnie nagrali teledysk.

sosw teledysk

Tym razem był to cover piosenki zespołu 4&Face to Face "Wielka siła - piosenka autystyczna" (słowa oraz muz. Rafał Tomczyk, aranż Maciej Smerecki).
W teledysku wystąpili uczniowie Ośrodka: Marzena, Adam, Paweł, Olivier, Wojciech, Bartłomiej, Kacper, Sandra, Kacper, Marcin, Zuzanna, Dawid, Agnieszka, Piotr, Szymon, Oktawian, Wojciech, Karolina, Patryk, Mirosław, Szymon, Krzysztof, Wiktor, Piotr oraz tancerze Zespołu Tańca Współczesnego "Strecz" oraz "Klaszcz Głośniej" działających przy Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie pod kierownictwem Sabiny Wójcik- Grygolec.
Za nagranie wokali odpowiadało "Ognisko Muzyczne" oraz "Muzyczne Studio Aktywizacji" z Krosna, a za realizację video "Matek Video" Mateusz Dybaś.


Uczniowie SOSW w Krośnie, oprócz edukacji i terapii z dostosowanymi formami i metodami, mają możliwość rozwijania swoich pasji, często cennych zdolności, rozwijania komunikacji.

- Jako mama Pawełka, dziecka będącego w spektrum autyzmu, chciałabym powiedzieć, że autyzm jest kolorowy, jest różnorodny, tak, jak różni jesteśmy my. Są dzieci, czy później młodzież i dorośli, którzy potrzebują więcej czasu i uwagi, by się rozwijać, potrzebują przede wszystkim dużo miłości i cierpliwości. Autyzm nie jest zaraźliwy i nie należy bać się, czy izolować osób z autyzmem. Ważne jest, by solidaryzować się jako społeczeństwo z osobami, z rodzinami, w których wychowują się dzieci ze spektrum, ale nie tylko w kwietniu, a przez cały rok, po prostu przez naszą sympatię, dobre słowo, akceptację nieraz "dziwnych" dla niektórych zachowań, aby pamiętać, że moje dziecko ma takie samo prawo żyć w społeczeństwie i spełniać swoje marzenia - powiedziała Izabela Pesz.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.