Do kradzieży portfela doszło w ubiegłym tygodniu. 39-latek usłyszał zarzut kradzieży i posługiwania się skradzioną kartą płatniczą podczas zakupów.
W minionym tygodniu, do Posterunku Policji w Iwoniczu-Zdroju zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła o kradzieży należącego do niej portfela z pieniędzmi oraz dokumentami. Ponadto sprawca wykorzystał skradzioną kartę bankomatową do realizacji kilku transakcji płatniczych na terenie placówek handlowych okolicznych miejscowości.

- Iwoniccy policjanci ustalili miejsca, w których dokonano płatności skradzioną kartą i niezwłocznie po przyjęciu zawiadomienia, sprawdzili monitoring wytypowanych placówek handlowych. Dzięki szczegółowemu przeglądnięciu zapisu kamer funkcjonariusze ustalili samochód, którym mógł poruszać się sprawca kradzieży - relacjonuje podkomisarz Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

Na terenie całego powiatu rozpoczęto poszukiwania wskazanego pojazdu. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Iwoniczu-Zdroju, patrolując trasę wiodącą w kierunku Miejsca Piastowego, zwrócili uwagę na osobową mazdę, która przypominała samochód nagrany na monitoringu jednej z placówek handlowych. Policjanci podejrzewali, że pojazdem mogą poruszać się osoby mające związek z kradzieżą.

Złodzieje kół zatrzymani
Chwilę później, samochód został zatrzymany do kontroli. - 45-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego oraz podróżujący z nim 31-letni przemyślanin, trafili do policyjnego aresztu. W toku wykonanych czynności okazało się jednak, że osobą odpowiedzialną za kradzież dokumentów i karty płatniczej jest ich 39-letni znajomy - dodaje podkom. Paweł Buczyński.

Pościg za złodziejem, dwóch policjantów rannych
Policjanci wytypowali miejsce, w którym 39-latek aktualnie przebywał i zatrzymali go. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że jeszcze przed zablokowaniem karty, podejrzany kilkukrotnie zdążył się nią posłużyć. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

~Czy tak było?

28-04-2023 13:07 9 3

Ukradł portfel i uciekł do TABORU.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.