Drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie zajęła pierwsze miejsce w XXVOgólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym.
Na ternie WORD w Przemyślu odbył się we wtorek (30 maja) XXV Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny Podkarpacki Finał Wojewódzki dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem takich działań jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

turniej w Przemyślu

Do konkurencji przystąpiło 9 drużyn, a każda z nich liczyła po 3 uczniów z danej szkoły. Zawodnicy musieli rozwiązać test wiedzy ogólnej dotyczący prawa ruchu drogowego i poprawnych zachowań na skrzyżowaniach drogowych, wykazać się wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać tor przeszkód samochodem lub motorowerem.

Po rywalizacji i ciężkich zmaganiach w klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu, a trzecie miejsce na podium zajęła reprezentacja z Zespołu szkół Samochodowych w Rzeszowie. W klasyfikacji indywidualnej na podium z największą ilością punktów znalazł się uczeń z Zespołu Szkół w Iwoniczu, a kolejne dwa miejsca należy do uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych z Krosna.

Festiwal Nauki i Techniki w "Mechaniku"
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczała I Wicewojewoda Podkarpacki Jolanta Sawicki wraz z Dyrektorem WORD w Przemyślu Maciejem Kamińskim.

turniej w Przemyślu

Turniej objęty był patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Wojewódzka Podkarpackiego, Dyrektorów WORD z Krosna, Przemyśla, Rzeszowa i Tarnobrzega.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.