Pochodząca w Cergowej Magdalena Jurczyk odznaczona została medalem "Zasłużony dla Dukielszczyzny" w kategorii Sportowiec. Medal odebrała 5 lipca.
Medal "Zasłużony dla Dukielszczyzny" ustanowiony został w 2004 roku zarządzeniem Burmistrz Gminy Dukla. Nadawany jest w kilku kategoriach za wybitne zasługi osobom, które swoją działalnością szczególnie zasłużyły się miastu i gminie, przyczyniając się do jej rozwoju, pomnożenia dobrobytu lub popularyzowania osiągnięć.

Kolejną odznaczoną osobą przez kapitułę, tym razem w kategorii "Sport", została siatkarka Magdalena Jurczyk.

W środę, 5 lipca, Magdalena Jurczyk odwiedziła burmistrza Dukli, wykorzystując czas pomiędzy zgrupowaniami. Burmistrz Andrzej Bytnar wręczył medal i dyplom, a kwiaty Zenon Leńczyk, z inicjatywy którego Magdalena Jurczyk została nominowana.

Magdalena Jurczyk odbiera gratulacje

Magdalena Jurczyk urodziła się w Krośnie, mieszka w Cergowej. Szkołę podstawową i liceum ukończyła w Dukli. Jest absolwentką Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Jest siatkarką, reprezentantką kraju, grającą na pozycji środkowej w DevelopRes Bella Dolina Rzeszów. Jest również trenerką. Pracowała z dziećmi w wieku 7-10 lat zarówno w Krośnie jak i Poznaniu. Swoją przygodę ze sportem zaczęła jeszcze jako kadet w UKS TTKF Dukla sekcja tenisa stołowego. Jednak swoją amatorską przygodę z siatkówką rozpoczęła w Siatkarskim Klubie Sportowym w Dukli. Potem występowała w III ligowym UKS Dębowiec. W latach 2015-2017 występowała w I ligowych Karpatach Krosno, potem w latach 2018-2019 Wisła Warszawa.

W sezonie 2018-2019 w Grupie Azoty PWSZ Tarnów. Lata 2019-2020 spędziła w KS Energetyk Poznań. Występy w Energetyku Poznań zakończyły jej przygodę w I ligowych zespołach. W sezonie 2020-2021 występowała już w Tauron Lidze w zespole Joker Świecie, gdzie zagrała w 22 meczach zdobywając 189 punktów: w tym 8 zagrywką, 62 blokiem i 119 atakiem.

Od sezonu 2021 Magdalena Jurczyk wraca na podkarpacie w rodzinne strony i występuje w zespole DevelopRes Bella Dolina Rzeszów, gdzie jest podstawową zawodniczką na pozycji środkowej. Wraz z zespołem DevelopRes Bella Dolina w roku 2021 zdobyła Superpuchar Polski, a w roku 2022 Puchar Polski. Jej bardzo dobra gra zaowocowała powołaniem w kwietniu 2022 roku do reprezentacji Polski. Uznana została również za najlepszego sportowca powiatu krośnieńskiego roku 2022 na arenie krajowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.