Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina do kiedy należy wydać otrzymane na działalność kół gospodyń wiejskich środki i do kiedy się z nich rozliczyć.
W tegorocznym naborze wniosków o pomoc finansową na prowadzenie działalności statutowej ubiegało się 13,4 tys. kół gospodyń wiejskich. Na ich konta trafiło z tego tytułu 114,3 mln zł.
Koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogły ubiegać się o wsparcie już po raz szósty. Nabór wniosków rozpoczął się 3 kwietnia i zakończył 30 września 2023 r., a pula środków wynosiła 120 mln zł.

Zrzeszone gospodynie wiejskie mogą przeznaczyć fundusze na aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach oraz działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich. Ważnymi celami, na które można wydać pieniądze, są także rozwój przedsiębiorczości kobiet, inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi czy propagowanie kultury ludowej.

Dolnoposadzanki z Rymanowa zwyciężyły w Bitwie Regionów
Czas na wydanie pieniędzy, które koła gospodyń wiejskich otrzymały z ARiMR na rozwijanie swojej działalności, mija z końcem bieżącego roku. Zaś do 31 stycznia 2024 r. organizacje te muszą się rozliczyć, w formie sprawozdania, z poczynionych zakupów.

Obecnie w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krośnie zarejestrowanych jest blisko 50 kół gospodyń wiejskich z powiatu krośnieńskiego. Zarejestrowane koła mogą otrzymać środki na swoją działalność. Wielkość ich zależy od liczebności koła: 8, 9 lub 10 tysięcy złotych rocznie.

~Piast

07-12-2023 19:14 2 3

Takie dotacje powinny dostawać też pozostałe organizacje pozarządowe
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.