Do 31 stycznia 2024 r. koła gospodyń wiejskich mają czas na złożenie sprawozdań z wydatków poniesionych w ramach dofinansowania działalności statutowej.
Czas na rozliczenie się z zakupów, które w ramach dofinansowania działalności statutowej poczyniły w poprzednim roku koła gospodyń wiejskich, mija 31 stycznia 2024 r.

kgw kalina

Koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonego przez ARiMR mogły ubiegać się o takie wsparcie już po raz szósty. Do 13,4 tys. kół, które starały się o przyznanie funduszy w trwającym od 3 kwietnia do 30 września 2023 r. naborze, trafiło 114,3 mln zł.
Do tej pory z obowiązku rozliczenia wydatków wywiązało się nieco ponad 2 tysiące kół gospodyń wiejskich.

W Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krośnie zarejestrowanych jest blisko 50 kół gospodyń wiejskich z powiatu krośnieńskiego. Mogły one otrzymać środki na działalność w wysokości 8, 9 lub 10 tysięcy złotych rocznie - w zależności od liczebności koła.

Zrzeszone gospodynie wiejskie mogły przeznaczyć fundusze na następujące cele:
- aktywność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną w lokalnych środowiskach;
- działalność na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich;
- rozwój przedsiębiorczości kobiet;
- inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków ich życia i pracy na wsi czy propagowanie kultury ludowej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.