Policjanci prowadzili pościg za alfą romeo przez miejscowościami powiatu krośnieńskiego. Pościg zakończony został wypadkiem w Miejscu Piastowym.
W czwartkowy wieczór, 25 stycznia, doszło do dramatycznego pościgu i wypadku w Miejscu Piastowym. Zdarzenie rozpoczęło się przed godziną 20:00, gdy patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli samochodu marki Alfa Romeo w miejscowości Rogi.

Kierowca pojazdu zignorował sygnały funkcjonariuszy i rozpoczął ucieczkę, prowadząc auto drogami krajowymi nr 19 i 28, poruszając się przez miejscowości Rogi i Miejsce Piastowe. Ucieczka kontynuowana była w kierunku Krosna.

wypadek w Miejscu Piastowym

Po kilkuset metrach na ulicy Krośnieńskiej doszło do zderzenia uciekającej alfy romeo, na tablicach rejestracyjnych z powiatu jasielskiego, z dwoma policyjnymi radiowozami. W wyniku kolizji kierowca pojazdu stracił kontrolę nad autem, co umożliwiło funkcjonariuszom zatrzymanie go.

Szybko okazało się, że za kierownicą alfy romeo znajdowała się kobieta, a w foteliku dziecięcym przewożona był kilkuletni chłopiec. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwani zostali ratownicy medyczni, strażacy oraz dodatkowe siły policyjne.

W wyniku zdarzenia dwaj policjanci podróżujący jednym z radiowozów uczestniczących w kolizji zostali przetransportowani do szpitala w Krośnie. Kierująca alfa romeo została zatrzymana. Prawdopodobnie była trzeźwa, jednak jej zachowanie wskazuje na możliwość bycia pod wpływem innych substancji odurzających.

Droga krajowa 28 w Miejscu Piastowym została zablokowana.

[AKTUALIZACJA]


W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

[AKTUALIZACJA]


- Za kierownicą alfy romeo siedziała 35-letnia mieszkanka pow. jasielskiego. Kobieta przewoziła w pojeździe swojego 3-letniego synka. Zarówno kierująca, jak też podróżujące z nią dziecko, nie odnieśli żadnych obrażeń. 35-latka nie potrafiła racjonalnie uzasadnić powodu niezatrzymania się do kontroli i ucieczki. Kobieta była trzeźwa. Pobrano jej krew do analizy na zawartość środków odurzających w organizmie. Po przekazaniu dziecka pod opiekę przybyłego na miejsce ojca, 35-letnią kierującą zatrzymano w policyjnym areszcie, a jej samochód odholowano. Kobieta odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, spowodowanie kolizji oraz szereg wykroczeń, których dopuściła się podczas ucieczki. W przypadku potwierdzenia, że kierowała pojazdem w stanie po użyciu środków odurzających, usłyszy dodatkowe zarzuty - informuje podkom. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

~Gibalski

28-01-2024 13:48 0 4

Jakaś pier******ta? Wariatom powinno się dożywotnio zabronić prowadzić pojazdy mechaniczne. Toto zabiło by człowieka i pojechało na samych felgach dalej.
Odpowiedz

~my ze szwagrem

27-01-2024 00:43 1 0

Za co Ci prawko zabrali?
Odpowiedz

~no

26-01-2024 21:36 0 4

Ona wcale nie uciekała, kto był w Jaśle ten wie, że tam tak jeżdżą. Przecież to proste, każdy Jaślak to wie, jak cię gonią, to przyśpieszasz.
Odpowiedz

~antypijak

26-01-2024 16:50 11 3

Coś za uszami musiała mieć, skoro nie zatrzymała się do kontroli? Chyba że chciała pościągać się z policjantami? Choć to bardzo niemądra decyzja.
Odpowiedz

~szeryf

26-01-2024 13:24 1 1

Do policji powinno się przyjmować takich gości jak Steven Seagal, a nie wypierdków co nie mogą zatrzymać baby na drodze i jeszcze są pokiereszowani.
Odpowiedz

~Coooo

26-01-2024 13:16 0 1

Czy mi się wydaje czy znów ktoś z powiatu jasielskiego?
Odpowiedz

~wujekdobra

26-01-2024 13:15 0 1

Dziecku i kobiecie nic a ci w samochodzie typu busa przetransportowani do szpitala?! Tylko po to i wyłącznie by nic nie robić i siedzieć w domu a pobierać pełne uposażenie a także mieć podstawę do szybszej drogi na emeryturę związaną z uszczerbkiem na zdrowiu podczas roboty!Powinien ktoś wreszcie skończyć z tą patologią!A kobieta powinna pociągnąć ich za bezprawne zatrzymanie
Odpowiedz

~sedzia dred

26-01-2024 11:25 11 9

każda matka chroni swoje młode a nawet jest skłonna oddać swoje życie aby je ochronic nie dotyczy to matek polek które dążą do unicestwienia swojego potomstwa
Odpowiedz

~Miki

26-01-2024 10:21 9 20

Kruche te nasze policmajstry. Kobita i dziecko bez obrażeń a panowie poturbowani.
Odpowiedz

~my ze szwagrem

26-01-2024 00:51 8 19

Bardzo odpowiedzialna matka tylko , pogratulować .Niewątpliwie jedynym Pozytywnym aspektem jest to że ALFA się nie zepsuła podczas ucieczki .
Odpowiedz

~cynik

25-01-2024 22:24 14 13

Teraz wcale mnie nie dziwi, że egzaminatorzy z WORD-u tak surowo egzaminują kobiety. Niektóre panie są naprawdę całkowicie nieodpowiedzialne na drogach kierując pojazdami.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.