Nawet 3 lata więzienia grożą 54-letniemu kierującemu nissanem, który został zatrzymany do policyjnej kontroli na jednej z krośnieńskich ulic. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie.
We wtorek po godz. 15, na ul. Chopina w Krośnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nissana. Za kierownicą pojazdu siedział 54-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie rozsądku na drogach. Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie, zaburza sposób postrzegania otaczającej rzeczywistości, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków.
~antypijak

08-02-2024 20:55 5 0

W okolicach Brzozowa prowadzenie pojazdów na podwójnym gazie to chleb powszedni.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.