Gmina Jedlicze pozyskała środki na remont dróg i wymianę oświetlenia.
Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Jedlicze w wysokości 4 430 000,00 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych realizowana jest budowa dróg wraz z energooszczędnym oświetleniem drogowym w miejscowościach Dobieszyn, Jaszczew, Jedlicze, Potok oraz Żarnowiec.

Inwestycja w Jaszczwi stanowi połączenie ulicy Naftowej z drogą powiatową. W ramach realizowanych prac powstanie nowa nawierzchnia mineralno-bitumiczna o długości niemal jednego kilometra. Zamontowanych zostanie także 20 nowych energooszczędnych punktów oświetleniowych, które znacząco poprawią stan bezpieczeństwa i komfort poruszania się wszystkich uczestników ruchu.

remont drogi w Jaszczwi

Koszt inwestycji w Jaszczwi to 1 322 703,99 zł. Dofinansowanie przypadające na tą część zadania to kwota 1 294 703,99 zł. Zakres prac obejmuje m.in. wykonanie stabilizacji na odcinkach drogi o osłabionej konstrukcji oraz wzmocnienie podbudowy na poszerzeniach drogi, ułożenie nowej nawierzchni mineralno-bitumicznej o szerokości 3,5m, utwardzenie poboczy oraz poprawę odwodnienia.

Łączna wartość prac stanowiących całość zadania pn. "Przebudowa dróg gminnych wraz z budową oświetlenia drogowego w Gminie Jedlicze" - Polski Ład opiewa na kwotę 5 510 288,77 zł. Zakończenie inwestycji planowane jest na kwiecień.
~Karol

12-03-2024 19:27 0 0

Ludzie jeżdżą po błocie w innych miejscowościach a Urbanik ździera asfalt i kładzie od nowa. Ale to możliwe tylko w Jaszczwi
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.