Amelia Wolanin z Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej OKAWANGO i otrzymała indeks na Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Gratulujemy!
W dniach 8-10 kwietnia w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Chęcinach odbyła się Gala Finałowa Konkursu Geologicznego OKAWANGO.
Organizatorem był Uniwersytet Warszawski, który realizuje swoją misję edukacyjną opieki nad najzdolniejszą młodzieżą. W myśl idei upowszechniania i popularyzacji nauki, inicjuje, a także wspiera przedsięwzięcia służące popularyzacji nauk geologicznych w szkołach.

amelia wolanin naftówka

W finałowej gali Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie reprezentowała Amelia Wolanin z IV klasy Technik Geolog, która do konkursu przygotowywała się pod okiem Wioletty Rajs-Rabskiej, nauczycielki przedmiotów geologiczno-wiertniczych.

- Uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu geologii historycznej, geologii dynamicznej, kartografii, tektoniki oraz informacjami dotyczącymi "Solnhofen" - niezwykłego skarbca skamieniałości i Kryształowej Jaskini w Naica - powiedziała Wioletta Rajs-Rabska.

amelia wolanin naftówka

Po ciężkich zmaganiach jury wyłoniło finalistów i laureatów. Bardzo duży sukces odniosła uczennica "Naftówki". Amelia Wolanin została laureatką tego konkursu i otrzymała indeks na Wydział Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to kolejny sukces i drugi już indeks Amelii w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu została jedną z laureatek 35 Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Geologicznej, który odbył się na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie

Konkurs Geologiczny OKAWANGO ma rangę krajową i merytorycznie jest odpowiednikiem ministerialnych olimpiad przedmiotowych. Odbywa się pod honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzego Nowaka oraz burmistrza Gminy i Miasta Chęciny Roberta Jaworskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.