Będzie modernizacja przejść dla pieszych na terenie Powiatu Krośnieńskiego.
Projekt pn. "Modernizacja przejść dla pieszych na terenie Powiatu Krośnieńskiego" przeszedł pozytywną ocenę i został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach "Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022 - 2024", Cel szczegółowy nr 1 Wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa.

W ramach projektu będzie zmodernizowane istniejące przejście przy Szkole Podstawowej w Lubatowej poprzez wyniesienie go i oświetlenie. Zostanie również zmodernizowane przejście w Iwoniczu Zdroju na drodze powiatowej nr 2002, poprzez oświetlenie.

W ramach projektu planowane są także liczne działania edukacyjno-profilaktyczne oraz promocyjne dla mieszkańców, w tym ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży. Działania te zrealizowane będą przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Krośnie, która przeprowadzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych.

Całkowita wartość projektu wynosi 110 460,98 zł, z czego 100 000,00 zł stanowi kwota środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

~STOP STOP

25-05-2024 22:40 1 1

A to nie z Funduszu Sprawiedliwości ? :)
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.