We wtorek 28 maja w wieku 87 lat zmarł ks. prał. Władysław Kenar. W latach 1984 - 2010 proboszcz parafii św. Stanisława Bpa w Łańcucie. Pochodził z Iwonicza.
Ks. prał. Władysław Kenar ur. 25 kwietnia 1937 r. w Iwoniczu. Po studiach w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu, święcenia kapłańskie przyjął 18 czerwca 1961 r. Funkcję wikariusza pełnił w parafiach: Humniska, Brzozów, Sanok Fara, Jarosław i Łańcut. Następnie był administratorem parafii w Malcach k. Niska i przez 26 lat proboszczem parafii pw. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie. W roku 2010 przeszedł na emeryturę i ofiarnie pomagał w łańcuckiej parafii, głównie jako spowiednik.
Został odznaczony godnością kościelną Expositorium Canonicale, przywilejem noszenia Rokiety i Mantoletu oraz mianowany przez św. Jana Pawła II Honorowym Prałatem Ojca Świętego.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 1 czerwca w kościele parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa w Łańcucie. O godzinie 11:00 zostanie odprawiona msza święta, a po jej zakończeniu kondukt pogrzebowy przejdzie ulicami miasta na miejscowy cmentarz komunalny.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.