Policjanci z jasielskiej grupy SPEED prowadzili pościg za kierującym audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna jechał o 52 km/h za szybko, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a w organizmie miał blisko promil alkoholu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
W środę, funkcjonariusze z jasielskiej grupy SPEED, podczas służby patrolowali drogę wojewódzką nr 990 w miejscowości Ustrobna. Około godz. 18.40 dokonali pomiaru prędkości audi, które poruszało się 102 km/h, w miejscy gdzie limit wynosi 50 km/h.

Kiedy mundurowi włączyli sygnały uprzywilejowania, aby zatrzymać pojazd do kontroli, siedzący za kierownicą mężczyzna skręcił w inną drogę i zaczął uciekać. Policjanci od razu rozpoczęli pościg, cały czas dając sygnały do zatrzymania się. Kierujący nie reagował i kontynuował ucieczkę.

W trakcie pościgu, funkcjonariuszom udało się wyprzedzić audi i zablokować dalszą drogę ucieczki. Mężczyzna zatrzymał swój pojazd, a mundurowi natychmiast wybiegli z radiowozu i udaremnili dalszą ucieczkę zarówno kierującemu, jak i pasażerowi.

Po sprawdzeniu danych kierującego, okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo badanie alkomatem wskazało w jego organizmie prawie promil alkoholu. Audi, którym kierował zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

33-latka czekają teraz surowe konsekwencje za czyny, których się dopuścił. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.
~Normalka

10-06-2024 23:38 0 0

Wieś nie śpi i jak zwykle, piąte zero za kółkiem...
Odpowiedz

~Gibalski

02-06-2024 18:26 1 6

Typowy klasyk. BMW albo Audi, a za kierownicą nabuzowany pijak. Sąd powinien bez żadnych skrupułów i bardzo surowo ukarać amatora jazdy na podwójnym gazie. A gdyby tak kozak kogoś potrącił?
Odpowiedz

~GTA

02-06-2024 00:03 1 5

Znowu jakiś sebuś z "gigantycznym" ilorazem, pomylił życie z GTA...
Odpowiedz

~baba_Jaga

31-05-2024 22:03 2 6

Jasło działa, a krośnieńska "familiada" siedzi na komendzie i czeka aż minie 25 lat (licząc od przedszkola) i emeryturka. Postoją sobie w Równem albo w Iwoniczu koło "Hermana" (może dorabiają sobie w produkcji bram) albo ziorają do rurki, nie wiem, może film kręcą.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.