Angielski w teorii i praktyce nauczyciele z ZSP nr 2 spędzili ferie na Malcie.
Zupełnie nietypowo spędzili tegoroczne ferie nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Połączenie zasłużonego wypoczynku w urokliwym miejscu, jakim jest Malta, z nauką języka angielskiego przyniosło nieoczekiwane i zaskakujące dla nich samych efekty.

Już pierwsze lekcje w szkole językowej English Language Academy pozwoliły sześciu uczestnikom przełamać barierę językową, co niewątpliwie miało pozytywny wpływ na efektywność uczenia się. Przebywanie w czasie lekcji w międzynarodowym towarzystwie wymuszało posługiwanie się tylko językiem angielskim i zdecydowanie motywowało do nauki, która nie była tylko "suchą teorią". Zdobywane wiadomości niemal natychmiast wprowadzane były w życie podczas codziennych sytuacji i kontaktów z obcokrajowcami.

nauczyciele, Malta, Krosno

To wszystko sprawiało, że nauka przebiega w sposób naturalny i stawała się przyjemnością. Gwarancję wysokiego poziomu nauczania byli również profesjonalni nauczyciele, którzy byli otwarci na potrzeby i sugestie kursantów. Wspólnie spędzony czas w trakcie zajęć oraz spotkań integracyjnych pozwolił na nawiązanie bliższych kontaktów z przedstawicielami krajów także spoza Unii Europejskiej. W trakcie wyjazdu nauczyciele dzielili swój czas na pracowite przedpołudnia oraz pełne niezapomnianych wrażeń popołudnia i wieczory, w czasie których poznawali maltańską kulturę, zabytki i mieszkańców. Przekonali się, że rdzenni mieszkańcy wyspy są łagodni, uprzejmi i pomocni.

Jako pierwsze nauczyciele poznali turystyczne miasto Sliemę, którego atutem jest wspaniały widok na rozległą zatokę i położoną po przeciwnej stronie Vallettę. W czasie wielu wycieczek Malta niezmiennie zachwycała reliktami przeszłości, megalitycznymi świątyniami, imponującymi twierdzami obronnymi, historycznym malarstwem, pięknymi kościołami, klimatycznymi miasteczkami i eklektyzmem kulturowym.

nauczyciele, Malta, Krosno

Jednak głównym celem wyjazdu było językowe przygotowanie się do realizacji drugiej części projektu pt. "Wzrost kompetencji językowych i cyfrowych = wyższa jakość kształcenia" realizowanego w ramach Erasmus+ (programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu na lata 2014-2020), czyli doskonalenia kompetencji TIK w czasie kursu w Portugalii. Odbędzie się on na przełomie lipca i sierpnia bieżącego roku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.