Ks. arcybiskup Adam Szal przewodniczył mszy św. w intencji zmarłego ks. prałata Krzysztofa Pastuszaka w kościele pw. św. Marcina w Krościenku Wyżnym.
Uroczystości rozpoczęły się 20 kwietnia przewiezieniem ciała ks. prałata Krzysztofa Pastuszaka z kaplicy cmentarnej do kościoła parafialnego. Przejazd zabezpieczali strażacy z OSP Krościenko Wyżne, którzy wnieśli również trumnę do kościoła. Mszy świętej koncelebrowanej w intencji zmarłego kapłana przewodniczył Metropolita Przemyski ks. arcybiskup Adam Szal w asyście dziekana Dekanatu Krosno II ks. Adama Zaremby, proboszcza parafii Krościenko Wyżne ks. Wiesława Kałamarza oraz kolega ks. Pastuszaka ze studiów w Seminarium Duchownym w Przemyślu, ks. prałat Jan Młynarczyk.

- W tej mszy świętej dziękujemy za rodziców świętej pamięci księdza Krzysztofa, za jego edukację w przemyskim seminarium, która została zwieńczona święceniami kapłańskimi w 1960 r. dziękujemy za jego posługę na terenie Archidiecezji Przemyskiej a także w dalekim Kamerunie w Afryce a później w Belgii a od koniec życia w gościnnym Krościenku Wyżnym - powiedział podczas mszy ks. arcybiskup Adam Szal.

Homilię wygłosił ks. prałat Jan Młynarczyk.

Msza w intencji ks. prałata Krzysztofa Pastuszaka

Pogrzeb ks. Krzysztofa Pastuszaka odbędzie się 23 kwietnia o godz. 11:00. Będzie w nim uczestniczyć rodzina, przyjaciele oraz goście. Kapłan spocznie na cmentarzu parafialnym w Krościenku Wyżnym.

Ks. Krzysztof Pastuszak zmarł 20 kwietnia w Krościenku Wyżnym, gdzie przebywał ostatnich pięć lat. W październiku tego roku skończyłby 84 lata, a w czerwcu obchodziłby jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Posługę kapłańską pełnił w Trześni, Mrzygłodzie, Lutczy, Chmielniku, Krzywczy, Nowosielcu, Ustrzykach Dolnych, Zgłobniu, Gorzycach, Samoklęskach, Lesku i Cholewianej Górze. Przez dwa lata był na misjach w Kamerunie Południowym, a w 1983 r. rozpoczął działalność duszpasterską w Belgii.

Do Krościenka Wyżnego trafił jako emeryt za sprawą proboszcza, ks. Wiesława Kałamarza.