29 marca we Lwowie leśnicy z RDLP w Krośnie przekazali dla Ochotniczej Obrony Terytorialnej Ukrainy kolejne 50 plecaków - każdy bogato wyposażony w przedmioty przydatne w terenie. To część akcji prowadzonej przez leśników z całej Polski. W minionym tygodniu na Ukrainę pojechało już 120 plecaków przekazanych przez leśników z RDLP w Krakowie i RDLP w Katowicach.
Każda z regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych koordynuje na swoim terenie zakup i wyposażenie plecaków, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez leśników z Ukrainy. W skład ekwipunku wchodzą m.in. obuwie terenowe, odzież termiczna, rękawiczki, czapki, skarpety, apteczki pierwszej pomocy z uwzględnieniem tzw. wyposażenia taktycznego, termosy, latarki taktyczne, a także żywność o długim terminie przydatności.

Przekazanie pleców na Ukrainie

Dla łatwości dystrybucji lista produktów stanowiących zawartość plecaka, łącznie z wykazem rozmiarów odzieży, dołączona jest jako zawieszka.

- Z leśnikami ukraińskimi współpracujemy zawodowo od lat, ale obecna sytuacja skłoniła nas do podjęcia zupełnie nowej formy działań - wyjaśnia Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie. - Na naszą ofertę pomocy leśnicy z Lwowskiej Dyrekcji Lasów Ukrainy odpowiedzieli prośbą o wyposażenie dla tworzonej formacji obrony terytorialnej. Jestem przekonany, że plecaki i ich zawartość bardzo przydadzą się w obecnej sytuacji. To kolejna z naszej strony forma wsparcia dla walczącej Ukrainy. Transporty z darami trafiały już w minionych tygodniach do Lwowa, Rawy Ruskiej i Skolego.

Placeki dla ukraińskich lesników

Wielu leśników przyjęło uchodźców pod swój dach, nie chwaląc się tym na zewnątrz. Poza tym łączna kwota uzyskana ze zbiórek pieniężnych wśród pracowników sięga dziś 200 tys. zł.

Podpisanie przekazanie plecaków

- W taki czas ludzka solidarność z ofiarami wojny jest oczywistą powinnością - dodaje dyrektor Marecki. - Mamy świadomość, że to wielkie serce jakie okazujemy dla Ukraińców w potrzebie będzie musiało bić wytrwale i długo. Nieustannie też zachęcamy do udzielania się w skoordynowanych formach pomocy uchodźcom i walczącej Ukrainie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.