Krośnieńscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie połączyli siły w aktywnym przeciwdziałaniu zjawisku cyberprzemocy wśród najmłodszych. Autorska kampania profilaktyczna skierowana jest do dzieci, a jej bohaterem stał się "Cyber Boy", który walczy ze złem w wirtualnym świecie.
Wraz z upowszechnieniem się internetowych komunikatorów oraz serwisów społecznościowych pojawiły się nowe zagrożenia, na które szczególnie narażone są dzieci i młodzież. Podstawowe niebezpieczeństwo wiąże się ze zjawiskiem cyberprzemocy, a więc przeniesieniem agresji z wirtualnej rzeczywistości, na zachowania przemocowe w realnym świecie.

Dostrzegając konieczność zintensyfikowania działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszych, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii krośnieńskiej komendy współ z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie organizują kampanię "Zostań superbohaterem sieci".

Pomysłodawcą projektu jest st. asp. Marcin Krówka, który stworzył książeczkę, stanowiącą poradnik odpowiedzialnych zachowań w sieci. Atrakcyjna forma rymowanego tekstu w połączeniu z kolorową grafiką, zwracają uwagę młodego czytelnika na czyhające zagrożenia. Zamieszczone w publikacji ilustracje są dziełem podopiecznych ośrodka rehabilitacyjnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną OREW w Krośnie.

Dzięki zastosowanej technice przekazu, książeczka autorstwa policyjnego profilaktyka, może okazać się ciekawą propozycją edukacyjną dla uczniów, a także dodatkiem rozszerzającym warsztat pracy pedagogów i szkolnych wychowawców.

Oficjalna prezentacja "Cyber Boya" najmłodszym mieszkańcom odbyła się dzisiaj (9.06) w krośnieńskim ogródku jordanowskim, podczas inauguracji kolejnej edycji kampanii "Bezpieczne wakacje w mieście, lesie, górach, na wsi i nad wodą".

~Lambada

10-06-2022 08:12 13 12

Policja nie jest od myślenia tylko od wykonywania rozkazów !
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.