W poniedziałek 20 czerwca w Ogródku Jordanowskim odbędzie się piknik ekologiczny "Segregujemy Odpady".
Organizatorzy gwarantują fantastyczną zabawę i moc ekoatrakcji od godz. 9.00 do 16.00. Rozegrany zostanie m.in. ekologiczny turniej szachowy i turniej EkoMILIONERZY, odbędą się warsztaty sztuki ze śmieci "trash art" a także konkursy z nagrodami.

Ekologia w niecodziennej odsłonie


Ekologiczny piknik ma być przypomnieniem o tym jak ważna jest edukacja ekologiczna.

- Zapraszam wszystkich krośnian tych małych i dużych do dobrej zabawy. Dzieci szybko się uczą więc zapewne będą się doskonale bawić. To dla nich przygotowaliśmy te wszystkie zabawy i konkursy. A nam dorosłym przyda się "powtórka" choćby ze sposobów segregowania śmieci. To bardzo ważne żeby wiedzieć co wrzucamy do jakiego pojemnika, tak aby wszystkie nasze odpady były odpowiednio posegregowaneRazem z Fundacją Odzyskaj Środowisko przez zabawę i rozrywkę chcemy pokazać, że to nie takie trudne i można być eko każdego dnia - dodaje prezydent.

Podczas pikniku rozstrzygnięte zostaną dwa konkursy i wręczone nagrody zwycięzcom plastycznych zmagań pn. "KrosnoLudki są eko i poprawnie segregują odpady" oraz całorocznych rywalizacji międzyszkolnych pn. "Poszukiwacze zaginionych baterii".

Szachy z elektrośmieci i ekozabawy


Na mieszkańców Krosna czekają liczne atrakcje. Klub Szachowy KKSz Urania Krosno przeprowadzi ekologiczny turniej szachowy.

- Zaprezentujemy wyjątkowe szachy z recyklingu elektrycznych śmieci. Do wykonania każdej figury szachowej wykorzystaliśmy elementy pochodzące z przetworzenia pralek, lodówek czy telefonów komórkowych - zapowiada Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko. - Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników turnieju, a najlepsi zmierzą się w rozgrywkach ogólnopolskich - dodaje.

Oprócz zmagań szachowych, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach artystycznych - uczestnicy będą mogli zrobić ogrody w szkle z elementów pochodzących z recyklingu, posłuchać ciekawostek o pszczołach i sprawdzić swoją wiedzę w najróżniejszych konkursach o tematyce ekologicznej.

Uwaga! Przez cały czas trwania pikniku firma ELEKTRO będzie odbierać elektrośmieci.

Organizatorami Eko Pikniku są: Miasto Krosno, krośnieński Holding Komunalny wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko, organizacją odzysku AURAEKO oraz MB Recycling w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Partnerami są: Firma Elektro, Stowarzyszenie OREW, Nadleśnictwo Krosno, Policja, Straż Pożarna.

Plakat Pikniku Ekologicznego w Ogródku Jordanowskim w Krośnie

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.