Trwają prace przy budowie nowego mostu na ul. Mostowej w Krościenku Wyżnym. Co do tej pory udało się zrobić?
Budowa mostu na ul. Mostowej w Krościenku Wyżnym jest jednym z dwóch strategicznych zadań przyjętych do realizacji w gminie w latach 2021-2023. Pierwszym jest trwająca od lata ubiegłego roku budowa budynku użyteczności publicznej w centrum Krościenka Wyżnego w sąsiedztwie przedszkola samorządowego.

Gmina Krościenko Wyżne otrzymała na budowę mostu dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 95 procent wartości kosztorysowej inwestycji, czyli ponad 7,67 mln zł. Wkład własny gminy to 5 procent. Nowy most zaprojektowało Biuro Inżynierskie MOSTRES z Rzeszowa, a wykonuje spółka Remost z Dębicy.

Budowa mostu w Krościenku Wyżnym

Gracjan Rawski, kierownik budowy poinformował, że w chwili obecnej trwa montaż konstrukcji stalowej ustroju nośnego mostu.

- Po zakończeniu, przystąpimy do prac związanych z wykonaniem żelbetowej płyty pomostu. Cały czas na bieżąco wykonywane są prace przy dojazdach do mostu zarówno od ulicy Południowej, jak i Północnej - powiedział Gracjan Rawski.

Trwają roboty, już wykończeniowe, związane z przebudową infrastruktury, teletechniką, instalacją elektryczną, przebudowywana jest sieć gazowa i wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna. Wykonane są prace związane z umocnieniem lewego i prawego brzegu rzeki Wisłok oraz nasyp drogowy do warstw konstrukcyjnych nawierzchni.

- Prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Mimo iż umowę na wykonanie całego zadania mamy do kwietnia 2023 roku, to wszystkie prace chcemy zakończyć jeszcze w roku bieżącym. Obecnie zaawansowanie robót to około 50 procent - dodał Gracjan Rawski.

Oprócz nowego mostu wybudowany zostanie również odcinek drogi na długości około 230 metrów. Nowa konstrukcja będzie wyniesiona tak, aby wody powodziowe nie zagrażały już obiektowi. Most będzie miał około 44 metry długości, z dwoma pasami ruchu oraz wymiarowy chodnik po jednej stronie. W ramach inwestycji jest również przewidziane dwuodcinkowe umocnienie Wisłoka tak, aby brzegi nie były rozmywane w obrębie mostu.

~Od 6 mozna

18-06-2022 13:13 18 18

A już myślałem że to na Korczyńskiej ktoś tnie piła drewno od 5 rano...?
Odpowiedz

~Paweł

17-06-2022 12:48 17 15

Super, bardzo potrzebna inwestycja! W końcu będzie można normalnie przejechać
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.