Komunikat Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego w sprawie zdarzenia do jakiego doszło 20 lipca w godzinach południowych.
Krośnieński Holding Komunalny poinformował, że w części biologicznej instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, wchodzącej w skład Regionalnego Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie, w reaktorze, w którym zachodził proces kompostowania odpadów zielonych, tj. trawy, liści, gałęzi, odpadów kuchennych, zwiększyła się temperatura i doszło samozapłonu.

Po wykryciu samozapłonu w reaktorze pracownicy RCO od razu podjęli akcję, wyłączone zostały wentylatory nawiewowe i rozpoczęto zraszanie. Zawiadomiona została straż pożarna, która na miejscu kontroluje sytuację.

Krośnieński Holding Komunalny wdrożył system eBOK. Jakie są z niego korzyści?
- Na chwilę obecną nic nie uległo zniszczeniu, a ogień nie rozprzestrzenia się poza reaktor. Sytuacja jest opanowana. Budynek części biologicznej instalacji wykonany jest w technologii żelbetowej, jest bezpieczny - poinformował w komunikacie Krośnieński Holding Komunalny.

[AKTUALIZACJA]


Krośnieński Holding Komunalny poinformował przed godziną 15, że sytuacja jest opanowana. Nie ma żywego ognia, jest tylko zadymienie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.