W Sądzie Okręgowym w Krośnie zeznawał dzisiaj (6 października) ostatni świadek w procesie mężczyzn oskarżonych o zabójstwo Remigiusza L.
6 października w Sądzie Okręgowym w Krośnie odbyła się kolejna rozprawa w procesie Łukasza C. i Wojciecha K. Dwaj mieszkańcy Krosna zostali oskarżeni o zabójstwo 27-letniego Remigiusza L. 27-latek z Krosna po pobiciu 3 września 2020 roku przy ul. Krakowskiej z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala. 16 września 2020 r. komisja lekarska stwierdziła śmierć mózgu i uznała chorego za zmarłego.

Podczas przesłuchania przed sądem, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego KMP w Krośnie, który był przy zatrzymaniu Wojciecha K., potwierdził, że mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z zakładów pracy w Krośnie, a następnie przewieziony do miejsca zamieszkania.

- Zabezpieczyliśmy ubranie, które wskazał, jako te, w które był ubrany 3 września. Był spokojny, nie sprawiał problemów - stwierdził policjant.

Sąd poinformował również o dalszym przebiegu procesu. W związku z tym, że w tej sprawie są zarówno dowody jawne, jak i niejawne, wygłoszenie mów końcowych będzie odbywało się w części z wyłączeniem jawności. Zostanie utworzona tzw. strefa bezpieczeństwa.

Decyzją sądu, jawna będzie mogła być jedynie ta faza wystąpień stron, w tym prokuratora, pełnomocnika rodziców Remigiusza L. oraz obrońców oskarżonych, w której zostaną przedstawione końcowe wnioski dotyczące kwalifikacji prawnej oraz żądanych kar. W dalszej części jawność będzie wyłączona.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.