Blisko 5 tysięcy osób wzięło udział w głosowaniu w ramach II edycji budżetu obywatelskiego gminy Miejsce Piastowe. W tym roku zwyciężyło zadanie z Głowienki.
"Zagospodarowanie działki koło Domu Ludowego poprzez budowę mini parku trampolin dla dzieci i uzupełnienie strefy gier oraz wykonanie muralu na ścianie starego Domu Ludowego z okazji 50-lecia ZTL Pogórzanie w Głowience" zwyciężyło w II edycji budżetu obywatelskiego gminy Miejsce Piastowe. Sołectwo Głowienka zapewniło sobie wygraną, zdobywając 1752 głosy.

W głosowaniu wzięło również udział pięc innych zadań:
- "Serce Rogowskiej radości" plac zabaw dla dzieci i młodzieży. Remont placu zabaw powiększony o strefę rekreacji" - 1522 głosów
- "Wiata przy Pumptracku w Miejscu Piastowym" - 765 głosów
- "Wykonanie odcinka chodnika przy drodze gminnej na ul. Piłsudskiego o długości ok. 200 m" - 541 głosów
- "Zagospodarowanie placu upamiętniającego 100. rocznicę odzyskania niepodległości" (Targowiska) - 268 głosów
- "Przyjazna miejscowość" (Niżna Łąka)- 59 głosów.

28 oddanych głosów było nieważnych.

Autorzy zwycięskiego projektu we wniosku napisali, że "w chwili obecnej na działce nr 877 obok domu ludowego została rozpoczęta przez Gminę Miejsce Piastowe koncepcja budowy strefy gier dla mieszkańców Głowienki. Według naszej oceny teren ten wymaga dalszego zagospodarowania, proponujemy rozbudować go o mały park trampolin dla dzieci ok. 4 szt., stół do gry w tenisa stołowego oraz podwójny stół do gry w szachy i chińczyka. Dla bezpieczeństwa uczestników proponujemy ogrodzenie terenu od strony drogi powiatowej i parkingu (ogrodzenie ozdobne na wys. do 1m) oraz wyłożenie kostką brukową istniejących ścieżek spacerowych tak, aby rodzice z wózkami oraz dzieci korzystające z placu zabaw mogły bezpiecznie z niego korzystać. Plac ten może stać się miejscem spotkań mieszkańców naszej miejscowości, ponieważ będą tam umieszczone urządzenia zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W chwili obecnej po długim okresie pandemii mieszkańcy spragnieni są spotkań z innymi. Wskazane jest, aby spotkania te odbywały się na zewnątrz. Nasz projekt stanowi innowację na skalę Gminy, ponieważ na jej terenie brak jest parku trampolin terenowych. Mamy również nadzieję, że w końcu uda nam się zagospodarować plac, który od kilku lat wydaje się być niedokończony.

Z okazji 50 rocznicy (1973-2023) powstania zespołu ZTL Pogórzanie proponujemy również wykonanie muralu na ścianie budynku starego DL (od strony mostu) nawiązującego do jego działalności. Zespół Pogórzanie jest dumą miejscowości, tańczą w nim kolejne pokolenia mieszkańców, reprezentując Głowienkę oraz Gminę na zewnątrz. Mural będzie stanowił miejsce upamiętnienia i uhonoruje długoletnią działalność zespołu"
.

~szczery

09-10-2022 12:43 8 15

Świat idzie do przodu, a my w mentalnej pańszczyźnianie. 90% młodych ludzi z tego zdjęcia wyjedzie po osiągnięciu pełnoletności zagranicę albo do dużych miast w Polsce bo pracy brak w tych okolicach. Dalej promujcie wszystko tylko nie rozwój przemysłu i postęp cywilizacyjny. XXI wiek…
Odpowiedz

~głosowanie

09-10-2022 12:35 8 15

Niech zaczną tworzyć nowe miejsca pracy a nie murale im w głowach.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.