Zakończono drugi etap prac konserwatorskich przy późnobarokowym ołtarzu bocznym pw. śś. Wojciecha i Stanisława w kościele parafialnym w Rymanowie.
Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu poinformował o zakończeniu drugiego etapu prac konserwatorskich przy ołtarzu bocznym pw. śś. Wojciecha i Stanisława w kościele parafialnym w Rymanowie.

Wykonano pełną konserwację trzech obrazów, wraz ze snycerskimi ramami, dwóch rzeźb putt ze zwieńczenia oraz antepedium.
Obrazy: " Śś. Wojciech i Stanisław", "Św. Florian" oraz "Św. Teresa z Lisieux" zostały oczyszczone, płócienne podobrazia zdublowano lub doklejono krajki i nabito je na nowe krosna.

- Warstwy technologiczne skonsolidowano, uzupełniono ubytki gruntów i scalono warstwy malarskiej w obrębie ubytków. Przy elementach drewnianych dokonano oczyszczenia oraz usunięcia wtórnych powłok. Wykonano impregnację drewna oraz uzupełniono jego ubytki poprzez kitowanie i flekowanie. Założono uzupełnienia ubytków gruntów i scalono zachowawczo warstwy malarskie, zaś złocenia i srebrzenia odtworzono w tradycyjnej technologii - poinformował Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu.

Ciekawostką jest oryginalne opracowanie warstwy pokrywającej rzeźby aniołków, wykonanej jako imitacja szypolenu.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.