Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach wygrali tegoroczną, VII edycję ogólnopolskiego programu "Być jak Ignacy".
Praca konkursowa Koła Naukowego BystRogi została najwyżej oceniona w kategorii klas 5-6 i tym samym zdobyła I miejsce, nagrodę pieniężną 10 tys. zł oraz tytuł Naukowej Szkoły Ignacego. Dodatkowo szkoła otrzymała najwyższy laur - tytuł Szkoły Roku i wygraną 8 tys. zł. To ogromny sukces, bo konkursie brało udział ponad 3 tys. szkół z całej Polski.

16 czerwca uczniowie uczestniczyli w Gali Finałowej w Muzeum Gazowni Warszawskiej i odbierali nagrody ufundowane przez Fundację PGNiG Grupa ORLEN.

Uczniowie z Rogów najlepsi w Polsce

Koło Naukowe, przez 8 miesięcy wytrwale wykonywało szereg zadań konkursowych. Zadania dotyczyły różnych dziedzin naukowych ale ich realizacja nie przypominała typowej nauki, gdyż uczniowie uczyli się przez wykonywanie eksperymentów, modeli, symulacji różnych zjawisk, quizów, nawet napisali wiersz o programie.

- Dzieci z entuzjazmem przychodziły na zajęcia, podejmowały się nietypowych wyzwań i zdobywając wiedzę świetnie się bawiły. Niebanalna była ich praca konkursowa, bo postanowili stworzyć iluzje optyczne, które zrobiły wielkie wrażenie na Kapitule (komisji) Konkursowej. Większość wykonanych przez uczniów eksponatów jest przechowywana w Szkole Podstawowej w Rogach i można je jeszcze obejrzeć - mówi Anna Prajzner, opiekun Koła Naukowego BystRogi.

Uczniowie z Rogów najlepsi w Polsce

Osiągnięcia Koła Naukowego BystRogi zostały również docenione przez wójta gminy Miejsce Piastowe Dorotę Chilik, która na spotkaniu 30 czerwca z najwybitniejszymi uczniami gminy Miejsce Piastowe uhonorowała ich dyplomami uznania i dodatkową nagrodą finansową na dalszą działalność koła.

- Postać Ignacego Łukasiewicza (ze względu na sąsiedztwo założonej przez Łukasiewicza kopalni w Bóbrce) jest nam szczególnie bliska. Dlatego jesteśmy dumni, iż uczniowie Rogowskiej szkoły zostali tegoroczną wizytówką krainy Ignacego Łukasiewicza i rozsławili nasze miasto (okolice) w całej Polsce - dodaje Anna Prajzner.

~John

03-07-2023 12:21 4 7

Bravo Rogi
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.