W sali narad Domu Strażaka w Korczynie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Korczyna z sołtysami.
W dniu 27 czerwca w sali narad Domu Strażaka w Korczynie odbyło się zorganizowane przez Wójta Gminy Korczyna spotkanie z sołtysami miejscowości należących do Gminy Korczyna - Korczyny, Komborni, Węglówki, Krasnej, Iskrzyni, Czarnorzek i Woli Komborskiej.

Spotkanie rozpoczęło się uroczystym podziękowaniem, jakie złożył Wójt Gminy Jan Zych na ręce sołtysów kończących kadencję Stanisława Hajnasa z Krasnej i Janusza Olbrychta z Węglówki. Otrzymali oni od wójta okolicznościowe grawertony z wyrazami wdzięczności od Samorządu Gminy Korczyna za upływające w dobrej współpracy kolejne kadencje w służbie mieszkańców swych miejscowości.

spotkanie wójta z sołtysami

Podziękowania złożyła również sekretarz Gminy Korczyna Wioletta Prajzner oraz skarbnik Gminy Korczyna Aneta Wilusz-Gierlach.

Następnie sołtysi rozpoczynający obecną kadencję wykonali pamiątkową fotografię, po czym rozpoczęła się merytoryczna część spotkania, podczas której omówione zostały przeprowadzone wybory sołtysów i rad sołeckich, remonty i modernizacje infrastruktury drogowej w miejscowościach oraz realizacja zadań ujętych w budżecie gminy na 2023 rok w odniesieniu do poszczególnych sołectw.

Obecnie funkcję sołtysa pełnią:
- Korczyna - Marian Pelczar
- Kombornia - Jan Wawrzkowicz
- Krasna - Ewa Zamorska
- Iskrzynia - Grzegorz Boczar
- Czarnorzeki - Adam Paradysz
- Węglówka - Mateusz Kowalski
- Wola Komborska - Wiesław Łuksa

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.