Policjanci wzięli udział w III Rajdzie Rowerowym im. Zygmunta Andresa ps. "Krogulec" "Od Michała do Michała" na trasie Strzyżów - Miejsce Piastowe - Strzyżów.
W sobotę policjanci z Podkarpacia wzięli udział w III Rajdzie Rowerowym im. Zygmunta Andresa ps. "Krogulec" Komendanta Policji Państwowej w Strzyżowie "Od Michała do Michała" na trasie Strzyżów - Miejsce Piastowe - Strzyżów.

rajd policjantów

Rajd został zorganizowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie insp. Mirosława Wośko, wspólnie z Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów w Rzeszowie, Zarządem NSZZ Policjantów w Strzyżowie oraz Zarządem IPA Region w Strzyżowie. Patronat honorowy nad rajdem objął Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz Burmistrz Strzyżowa Waldemar Góra.

Inspiracją do zorganizowania rajdu była postać św. Michała Archanioła, który jest jednocześnie patronem polskiej Policji oraz Strzyżowa, a także szlachetna i patriotyczna postawa Zygmunta Andresa Komendanta Policji Państwowej w Strzyżowie. Z. Andres narażając własne życie prowadził działalność konspiracyjną przeciwko hitlerowskim okupantom, m.in. wielokrotnie ratował mieszkańców okolicznych miejscowości od wywózki na przymusowe roboty, a także przyczynił się do wydania wyroku przez "podziemny" sąd na zdrajcy - policjancie, który pełnił służbę na tym samym posterunku.

policyjny rajd

Celem imprezy było też kultywowanie tradycji Policji Państwowej, propagowanie aktywności fizycznej wśród policjantów i pracowników Policji, kultywowanie tradycji patriotycznych wzorowanych na niezłomnej postawie Zygmunta Andresa ps. "Krogulec", a także promowanie turystyki rowerowej oraz atrakcji turystycznych powiatów strzyżowskiego i krośnieńskiego, w tym uroków Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

policjanci w Miejscu Piastowym

Po przejechaniu połowy trasy rowerzyści dotarli do Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, gdzie została odprawiona uroczysta msza św. w intencji policjantów i pracowników policji m.in. przez księdza Leszka Przybylskiego. Uczestnicy mogli zwiedzić też Sanktuarium oraz Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych. Po chwili odpoczynku ruszyli w trasę powrotną do Strzyżowa.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.