Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu poinformował o pracach konserwatorskich elementów wyposażenia ruchomego kościoła parafialnego w Jaśliskach.
Szafa zakrystyjna oraz para konfesjonałów stanowiących elementy wyposażenia ruchomego kościoła parafialnego pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Jaśliskach, zostały poddane pracom konserwatorskim.

konfesjonał jaśliska

Świątynia budowana była w latach 1724-1732, z inicjatywy przemyskiego biskupa Aleksandra Fredry. Kościół rozbudowany został w 1912 r., kiedy to przedłużono nawę w kierunku północnym i połączono ją z wieżą, podwyższono mury oraz założono nowe sklepienia i dach.

- Zarówno szafa, jak i konfesjonały powstały niedługo po rozbudowie jako dzieła sztuki neobarokowej. W wyniku przeprowadzonych prac powstrzymano postępującą degradację substancji zabytkowej oraz wyeksponowano pierwotną estetykę tym obiektom - czytamy w informacji Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków z siedzibą w Przemyślu.

Ogłoszenia terazKrosno.pl - Nieruchomości - Sprzedam

Więcej ogłoszeń | Dodaj ogłoszenie


Pełen wachlarz działań konserwatorskich pozwolił przywrócić zabytki do codziennego użytku w świątyni.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.