Co wydarzyło się w Krośnie i powiecie krośnieńskim w lutym 20, 15, 10 i 5 lat temu (wybór subiektywny).

2002


Sukcesem uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Krośnie zakończył się wojewódzki finał konkursu "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik". Zwyciężyła Marta Szymańska przed Moniką Kwiatkowską, które odbywały praktyki w cukierni Santos Marka Bargieła. Na szóstym miejscu uplasował się kolejny uczeń z ZSP nr 2 - Tomasz Frankiewicz, odbywający praktykę w cukierni K. Buczka w Głowience. Gospodarzem części teoretycznej konkursu był ZSZ nr 2 w Krośnie, a części praktycznej cukiernia Santos Marka Bargieła w Krościenku Wyżnym.

Finał wojewódzki konkursu Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik Krosno 2002
Finał wojewódzki konkursu "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik"


Finał wojewódzki konkursu Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik Krosno 2002
Finał wojewódzki konkursu "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik"


Finał wojewódzki konkursu Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik Krosno 2002
Finał wojewódzki konkursu "Najlepszy uczeń w zawodzie cukiernik"


Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie otrzymał 12 lutego certyfikat akredytacyjny przyznany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia z Krakowa. Dokument z rąk wizytatora Centrum dra. Mirosława Piotrowskiego odebrał dyrektor krośnieńskiego szpitala Bronisław Jędrzejowski.

W Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie, na piątym piętrze, otwarto oficjalnie "Pokój przyjęć pokrzywdzonych przemocą i rozmów w nieletnimi". 3 tys. zł na umeblowanie pokoju przekazał Zarząd Miasta Krosna. Z danych policyjnych wynikało, że w 2001 roku na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego policjanci odnotowali około 2600 interwencji domowych. W tym też roku 26 nieletnich popełniło 285 czynów naruszających przepisy kodeksu karnego i kodeksu wykroczeń.

Niebieski pokój w KMP w Krośnie
Niebieski pokój w KMP w Krośnie


W Starostwie Powiatowym w Krośnie odbyła się uroczystość wręczenia medali "Za zasługi dla obronności kraju". Złote medale przyznane przez Ministra Obrony Narodowej otrzymali rodzice, których pięciu lub więcej synów odbyło zasadniczą służbę wojskowa, a medale srebrne rodzice trzech lub czterech żołnierzy. W spotkaniu zorganizowanym wspólnie z WKU w Jaśle wzięli udział poseł Józef Głowa, starosta Jan Juszczak, przewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek, komendant WKU w Jaśle ppłk. Zygmunt Dzioba wraz z zastępcą ppłk. Janem Abramem. Uroczystość uświetniła kapela ludowa "Rymanowianie".

Wręczenie medali Za zasługi dla obronności kraju w Starostwie Powiatowym w Krośnie Krosno 2002 roku
Wręczenie medali "Za zasługi dla obronności kraju" w Starostwie Powiatowym w Krośnie (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


W sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Miejscu Piastowym odbył się turniej piłki siatkowej nauczycieli o puchar Janusza Węgrzyna, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym. Główne trofeum zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie. Na drugim miejscu uplasował się Zespół Szkół Naftowo-Gazowniczych w Krośnie, na trzecim Krośnieńskie Huty Szkła Krosno S.A., a na czwartym Zespół Szkół Elektrycznych w Krośnie oraz nauczyciele z gminy Miejsce Piastowe.

Turniej piłki siatkowej w Miejscu Piastowym 2002
Turniej piłki siatkowej w Miejscu Piastowym (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


2007


Oddział urazowo-ortopedyczny Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie w rankingu Tygodnika Wprost zajął 7 miejsce w Polsce w kategorii "wszczepianie endoprotezy stawu biodrowego. Za "endoskopowe badanie i operowanie stawów oddział sklasyfikowano na 15. miejscu, a za "wszczepianie endoprotez stawu kolanowego" na 17. miejscu.

Oddział urazowo-ortopedyczny Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie


20 lutego w kinie Irys w Rymanowie podsumowano VI Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2006 roku. Wszystkie laury zgarnęli przedstawiciele klubów w gminy Krościenko Wyżne. Najpopularniejszym sportowcem został Grzegorz Tomoń (tenis stołowy - LKS Wisłok Krościenko Wyżne), na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Przybyła (piłka nożna - Wisłok Krościenko Wyżne), a na trzecim Grzegorz Łach (piłka nożna - Orzeł Pustyny). Najpopularniejszym trenerem został Wiesław Łach (piłka nożna - Wisłok Krościenko Wyżne), a najpopularniejszym działaczem Piotr Grzegorzek (piłka nożna - Orzeł Pustyny).

Około 2500 gimnazjalistów z Krosna, powiatu krośnieńskiego i sąsiednich zapoznało się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych w Krosna i powiatu krośnieńskiego. IV Krośnieńskie Targi Edukacyjne odbyły się pod patronatem prezydenta Piotra Przytockiego.

IV Krośnieńskie targi Edukacyjne
IV Krośnieńskie targi Edukacyjne


IV Krośnieńskie targi Edukacyjne
IV Krośnieńskie targi Edukacyjne


2012


W Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej "Leśne Fotografie 2011". Na 11. Edycję konkursu wpłynęło 229 fotografii wykonanych przez 78 autorów. Najlepsi odebrali nagrody z rąk Marka Mareckiego, zastępcy dyrektora ds. gospodarki leśnej RDLP w Krośnie.

Wernisaż wystawy Leśne Fotografie 2011
Wernisaż wystawy "Leśne Fotografie 2011" (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


16 lutego w nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Kopytowej odbył się uroczysty finał XI Plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2011 roku. Wśród sportowców zwyciężył Dawid Gałuszka (piłka nożna - Rędzinianka Wojaszówka), przed Danielem Bałuką (piłka nożna - Tęcza Zręcin) i Eweliną Marcisz (biegi narciarskie - Halicz Ustrzyki Dolne). Najpopularniejszym trenerem wybrano Andrzeja Białego (piłka nożna - LKS Głowienka), a najpopularniejszym działaczem Huberta Cebulę (piłka nożna - Rędzinianka Wojaszówka).

Finał XI Plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2011 roku
Finał XI Plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2011 roku Galeria 1 (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


Finał XI Plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2011 roku
Finał XI Plebiscytu Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i działacza Powiatu Krośnieńskiego w 2011 roku Galeria 2 (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


Medale "Za Zasługi dla Obronności Kraju" przyznane przez ministra obrony narodowej otrzymali rodzice, których trzech lub więcej synów pełniło wzorowo służbę wojskową. Uroczystość zorganizowało Starostwo Powiatowe w Krośnie i Wojskowa Komenda Uzupełnień w Jaśle. Dodatkowo pamiątkowymi odznaczeniami - "Gwiazdą Iraku" i "Gwiazdą Afganistanu" uhonorowano osoby, które pełniły nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa. Rolę gospodarzy pełnili starosta Jan Juszczak i komendant WKU ppłk Andrzej Nykiel. Wśród zaproszonych gości znaleźli się poseł Stanisław Piotrowicz, szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Rzeszowie płk Zbigniew Winiarski, przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Krężałek i prezydent Krosna Piotr Przytocki.

Uroczystość wręczenia medali Za Zasługi dla Obronności Kraju Krosno 2012 rok
Uroczystość wręczenia medali w Starostwie Powiatowym w Krośnie (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel Ostrowskiej wspólnie z prezydentem Krosna postanowili wspólnie wyróżniać co roku ludzi, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla wspierania lokalnego sportu, kultury czy działalności charytatywnej. Po raz pierwszy wręczono siedem statuetek na Balu Otwartych Serc zorganizowanym w Hotelu Krosno - Nafta przez Fundację Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel Ostrowskiej. Trzy statuetki od fundacji otrzymali: Tadeusz Sanocki - właściciel firmy Splast z Jedlicza, Jacek Zalewski - wieloletni przyjaciel fundacji z Warszawy oraz Zbigniew Jaskulski - właściciel Zakładu Usług Poligraficznych Drukarnia w Krośnie. Statuetki wręczyli prezes fundacji Zygmunt Jerzyk oraz wiceprezesi: Grażyna Więcek, Irena Zielińska i Anna Stankiewicz. Cztery kolejne statuetki wręczył prezydent Krosna Piotr Przytocki. Uhonorowani nimi zostali: Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku (odebrał członek Zarządu Janusz Matusz), PGNiG Technologie (odebrał członek Zarządu Janusz Walciszewski), Eurocash Franczyza (odebrał Waldemar Jezierski, dyrektor PR i Relacji z Franczyzobiorcami), Nowy Styl (odebrał Dariusz Frydrych, członek Zarządu).

Uroczystość wręczenia statuetek podczas Balu Otwartych Serc w Krośnie
Uroczystość wręczenia statuetek podczas Balu Otwartych Serc (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


2017


Makabrycznego odkrycia dokonał mieszkaniec przysiółka Hajdasz w Podniebylu, gm. Jedlicze. Znalazł sąsiada leżącego w domu z siekierą w głowie. Okazało się, że zabił go jego kompan, 40-letni Adam G. 1 lutego od godzin porannych na miejscu zbrodni trwały oględziny, poszukiwany był też 40-latek. Policjanci z KMP w Krośnie przeszukiwali budynek, obejście, a także pobliski las. Mężczyzna wpadł w ręce policji po kilku dniach.

Policyjne oględziny w Podniebylu
Policyjne oględziny pod nadzorem prokuratora na miejscu zbrodni i poszukiwanie sprawy (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


Kamila Bogacka, Zofia i Stanisław Jasłowscy, Alicja Chachaj oraz Andrzej Kolendowski zostali laureatami wyróżnień przyznanych podczas VI Balu Charytatywnego Otwartych Serc. Dla podopiecznych Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej udało się zebrać z aukcji 28 tysięcy złotych.

VI Bal Charytatywny Otwartych Serc
VI Bal Charytatywny Otwartych Serc (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


Wizerunki świętego Franciszka trafiły do laureatów konkursu fotograficznego "Leśne
Fotografie 2016". Ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień laureatom odbyła się 8 lutego w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Nagrody i wyróżnienia wręczał Marek Marecki, zastępca dyrektora RDLP w Krośnie w asyście przedstawicieli współorganizatorów.

Podsumowanie konkursu Leśne Fotografie 2016 w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej
Podsumowanie konkursu "Leśne Fotografie 2016" w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


16 lutego w Zespole Szkół w Korczynie odbył się finał Plebiscytu na Najpopularniejszych Sportowców, Trenerów i Działaczy Powiatu Krośnieńskiego w 2016 r. Wśród sportowców zwyciężyła Alicja Staroń (piłka ręczna - KS Handball Posada Górna, piłka ręczna). Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Farbaniec (piłka nożna - LKS Jasiołka Jaśliska), na trzecim Weronika Bykowska (strzelectwo - TKS LOK Tarnów). Najpopularniejszym trenerem wybrano Grzegorza Argasińskiego (piłka ręczna - UKS Gem Posada Górna), a najpopularniejszym działaczem Krzysztofa Krukara (LUKS Beskid Posada Górna). Kapituła tradycyjnie wybrała też najlepszych sportowców. Najwięcej punktów zebrała Kamila Cichoń z Lubatowej, biathlonistka IKN Górnik Iwonicz-Zdrój. Drugie miejsce zajął Szymon Sajdak z Żeglec (strzelectwo - TKS LOK Tarnów), a trzecie Kryspin Paradysz z Korczyny (Krośnieński Klub Kyokushin Karate). Starosta nagrodzi też piłkarzy: Kamila Pęcaka z Przełęczy Dukla, Roberta Kozubala z Partyzanta Targowiska i Sławomira Zygarowicza (Orzeł Pustyny). Nagrody otrzymali tez dwaj sportowcy niepełnosprawni: Józef Maraj i Piotr Garbowski.

Finał plebiscytu w Zespole Szkół w Korczynie galeria 1
Finał plebiscytu w Zespole Szkół w Korczynie Galeria 1 (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)


Finał plebiscytu w Zespole Szkół w Korczynie galeria 2
Finał plebiscytu w Zespole Szkół w Korczynie Galeria 2 (kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć galerię zdjęć)

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.