Krośnieński Holding Komunalny zajął II miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej za rok 2022 i został nagrodzony tytułem wicelidera wśród najlepszych przedsiębiorstw komunalnych w kraju.
Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej, organizowany przez Biznes Magazyn Strefa Gospodarki, wyłonił ścisłą czołówkę 10 najlepszych przedsiębiorstw komunalnych w kraju za rok 2022. Wśród nich znalazł się Krośnieński Holding Komunalny, który zajął II miejsce w rankingu, ustępując tylko Miejskiemu Przedsiębiorstwu Oczyszczania w m. st. Warszawie Sp. z o.o.

- Z dużą satysfakcją przyjmujemy informację o bardzo wysokiej ocenie naszej spółki w rankingu. Ocena ta jest potwierdzeniem, że nasze działania w ostatnich latach były właściwie ukierunkowane i zrealizowane. Wykazywaliśmy dużą aktywność w budowaniu porozumień pomiędzy lokalnymi samorządami oraz w realizacji inwestycji na ich potrzeby, intensywnie wykorzystując przy tym wsparcie ze środków Unii Europejskiej - mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

- Zaufanie, jakim kilka lat temu nas i nasze projekty obdarzyły gminy, przekazując miastu Krosno część swoich zadań z zakresu zagospodarowania odpadów, było fundamentem do realizacji dużych inwestycji, a co za tym idzie dalszego, intensywnego rozwoju naszej spółki, czego efektem jest dziś bardzo wysoka ocena w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej. Dlatego jeszcze raz dziękuję wszystkim przedstawicielom współpracujących z nami gmin. Bez tej współpracy nie byłoby wielu potrzebnych inwestycji, nie byłoby olbrzymich funduszy ze środków Unii Europejskiej na realizację zadań publicznych i najpewniej nie byłoby dla nas miejsca w tym rankingu - komentuje Janusz Fic.

Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej był nie tylko okazją do wyróżnienia najlepszych przedsiębiorstw, ale też pokazania opinii publicznej podstawowych informacji związanych z branżą usług komunalnych w naszym kraju.

- Aktualnie jesteśmy tuż przed rozpoczęciem budowy bloku energetycznego, w którym paliwem będą pozostałości po sortowaniu odpadów. Dzięki tej inwestycji będziemy uzyskiwać duże synergie w zakresie zagospodarowania odpadów i ogrzewania miasta. Mam nadzieję, że odbędzie się to z korzyścią dla lokalnej społeczności, a w przyszłych rankingach da nam szansę dalej lokować się w ścisłej czołówce krajowych przedsiębiorstw komunalnych - dodaje prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.

~SOMGORSI

31-08-2022 11:35 6 8

Czyli będziemy spalać śmieci, czyli ludzie zapłacą za śmieci a potem jeszcze raz zapłacą za ogrzewanie tymi śmieciami. Osobiście oddaję 4 worki żółte i jeden czarny na miesiąc i przy siedmiu osobach płacę miesięcznie 200 zł. Wicelider do ściągania haraczu z ludzi. A ludzie z grupami inwalidzkimi pracujący przy segregacji dostają najniższą krajową , to jest skandal.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.