Policjanci z krośnieńskiej drogówki prowadzili pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. 18-latek podjął próbę ucieczki, gdyż jego motocykl nie posiadał ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy młodemu motocykliście, który za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
W sobotę, policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy patrolowali rejon miejscowości Kobylany. Około godz. 20 zwrócili uwagę na motocykl typu cross, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze podali kierującemu sygnały nakazujące zatrzymanie się, jednak ten zignorował je i zaczął uciekać.

Policyjni motocykliści rozpoczęli pościg za kierującym crossem, który podczas ucieczki wykazał skrajnie lekceważący stosunek do przepisów prawa, ale również wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Motocyklista popełniał szereg wykroczeń, m.in. przekraczał dopuszczalną prędkość, wjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców. Jego brawurowa jazda spowodowała, że spacerujące drogą dzieci zmuszone były w popłochu uciekać z jezdni.

Pijany motocyklista uciekał przed policjantami
Chcąc uniknąć policyjnej kontroli, kilkukrotnie zjeżdżał z drogi asfaltowej na nieutwardzone dukty, po czym wracał na jezdnię i kontynuował ucieczkę. W czasie wykonywania dynamicznego skrętu, stracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do przewrócenia się jednośladu.

Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Dukla. Mężczyzna był trzeźwy. Desperacką próbę ucieczki uzasadniał faktem, że jego motocykl nie był zarejestrowany oraz nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia. W wyniku upadku nie doznał poważnych obrażeń.

Wrocanka. Pościg za pijanym kierowcą. Uciekał rzeką
Policjanci zatrzymali prawo jazdy młodemu motocykliście, który odpowie za wszystkie popełnione przez siebie wykroczenia oraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej.

~krosno

23-07-2023 17:40 0 3

Tak młode osoby nie powinny być dopuszczane do robienia prawa jazdy na jakąkolwiek kategorię. 21 lat to powinno być minimum żeby mieć by robić prawko. Potrzeba do tego dużej odpowiedzialności i pewnych cech, których tak młodzi kierowcy jeszcze nie posiadają. Łoić mandaty, zabierać im prawa jazdy i może to ich wtedy czegoś nauczy. Młodzi ludzie - jazda na drodze to nie gra komputerowa. Giną potem prawdziwi ludzie.
Odpowiedz

~Gibalski

21-07-2023 16:11 3 9

Ginalski to stary doświadczony, znający życie gość. Żaden tam przemądrzały podlotek, któremu za jazdę bez wymaganych opłat i dokumentów, zapłaci 6000 zetów + mandaty za ucieczkę i łamanie przepisów. W sumie zamknie się kwotą minimum 10 000. Aleś se chłopcze narobioł.
Odpowiedz

~nieBądźSmieSzny

21-07-2023 00:07 0 4

,,Waldek'' jeden incydent, proszę bardzo, świeżutki: Dynów 20.07.2023 zginą kierowca quada. 16.06.2023 Wola Niżna kierowca quada zabrany w ciężkim stanie przez śmigłowiec. A w ostatnim roku było tego więcej. Jednak zamiast rozumu i wyobraźni sporo tej kapusty. Pytanie: chciał byś, żeby ci taki frendzel doprowadził do kolizji lub gorzej i zwiał bo nie ma papierów i ubezpieczenia?
Odpowiedz

~Władek

20-07-2023 10:59 11 5

Każdej miejscowości tak jest potrzebna policja jak babci stringi. Gdy ich nie ma jest spokój i cisza, żadnego art wtedy na portalach. A jak się tylko pojawią to wszechobecny mandat, ucieczka, kradzież, pijaństwo i wykroczenia.
Takich crossów czy quadów w gminie jeździ TYSIĄCE proszę mi wskazać jeden incydent z nimi związany w ciągu roku? Jeden!! Ludzie na wsi mają mózg a nie główkę kapusty!
Odpowiedz

~Do twój stary

19-07-2023 22:13 8 7

Bo on pewnie karierę jeszcze za czasów ORMO robił i tak mu już zostało, nic tylko by pałował i pałował, a donoszenie widać, że też ma we krwi.
Odpowiedz

~twój stary

19-07-2023 21:19 8 7

Pan Gibalski chyba zapomniał wziąć tabletek na sen i szczęki do szklanki odłożyć.... Zapomniał jak wskami z krzywymi kołami w trzech po wsi się nie jeden tłukł, wtedy też były napewno obowiązkowe dokumenty i wzywał drogówke i logą straszył. porażka
Odpowiedz

~Gibalski

19-07-2023 13:26 5 20

Jeszcze powinien dostać policyjną lolą po tyłku. To nie jest mowa nienawiści tylko potrzeba chwili. Brawo drogówka więcej takich interwencji. Po wsiach jeździ sporo takich motocykli, które nie posiadają obowiązkowych dokumentów.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.